У Гадяцькому районі громади визначаються із центром

Нещодавно у селах Плішивець, Красна Лука та Сари Гадяцького району відбулися виїзні семінари наради за участі координатора Полтавського офісу реформ Ірини Балибіної, голови Гадяцької РДА Олексія Матюшенка та голови районної ради Володимира Нікітенка.

Головне питання, яке обговорювали  – створення об’єднаних територіальних громад. Експерти зустрілися з громадським активом, сільськими головами і депутатами.  Мешканці цих сільських рад нині вирішують об’єднуватися їм з Гадячем чи створювати об’єднані територіальні громади із центрами в своїх населених пунктах. Щоправда, нині існує проблема із визначенням центрів, адже кожен сільський голова вважає, що його населений пункт достойний бути центром майбутньої громади.

Нагадаємо, згідно перспективного плану формування територій громад Полтавської області, у Гадяцькому районі передбачено створення 5 об’єднаних територіальних громад (ОТГ): Гадяцької, Веприцької, Сарівської, Лютенської та Петрівсько-Роменської.

Олексій Матюшенко наголосив, що до питання створення ОТГ варто підходити «з гарячим серцем і холодним розумом», тому потрібно відкинути амбіції та мислити тверезо, адже центром має стати той населений пункт, який має належну інфраструктуру.

Чи не найбільше людей цікавило питання старост та утворення і діяльність майбутніх старостатів.

– Виконоючим обов’язки старости до виборів залишається колишній сільський голова. Кожна об’єднана громада на своєму першому засіданні приймає це положення і має по статуту право внести в нього всі необхідні вимоги для старости. Це означає, що в  кожному селі, навіть там, де не було сільських рад, може бути обраний староста. Щодо старостату, то він на сьогодні ще не узаконений, але є вже готові законоопроекти, прийняття яких ми чекаємо з дня на день, – наголосила координатор Полтавського офісу реформ Ірина Балибіна.

Питання центру потенційних ОТГ остаточно мають вирішити  громади кожного села.

Область:

Полтавська область

Source:

Сайт Полтавської ОДА

Read more:

13 May 2025

Громади як рушій відновлення: підсумки першої панелі «На шляху до URC-2025»

Громади як рушій відновлення: підсумки першої...

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін взяв участь у панельній дискусії «Посилення...

13 May 2025

Парламент спростив процедури співробітництва громад

Парламент спростив процедури співробітництва...

13 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №11412 про внесення змін до деяких законів України...

13 May 2025

Вакансія! Експерт(-ка) з моніторингу, оцінювання та навчання (англ.)

Вакансія! Експерт(-ка) з моніторингу,...

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...