У Сватівському районі шукають варіанти об'єднання в територіальні громади

На цей раз обговорення ходу децентралізаційної реформи на Луганщині відбулося у селі Містки Сватівського району. Пройшли збори потенційної Містківської об’єднаної територіальної громади, на яких були присутні заступник голови облдержадміністрації Роман Косинський, голова Сватівської райдержадміністрації Дмитро Мухтаров, представники Сватівської райради, Круглівської, Рудівської та Петрівської сільських рад, фермери, працівники закладів освіти, сфери культури, медичні та фармацевтичні працівники, небайдужі жителі сел.

Регіональні консультанти Луганського РВ АМУ розповіли про хід об’єднання та переваги функціонування діючих ОТГ області, державні стимули фінансової децентралізації, алгоритм та процедури об’єднання.

Учасниками обговорювалися можливі конфігурації меж майбутньої громади, в результаті чого експертами  було зазначена важливість створення об’єднаних громад саме за Перспективним планом формування громад Луганської області для набуття відповідної фінансової спроможності та виходу ОТГ на прямі міжбюджетні відносини із Державним бюджетом України.

За результатами обговорення більшість присутніх представників громад висловила бажання об’єднатися з урахуванням місцевих особливостей, та ознайомитися із досвідом новостворених Новопсковської та Білокуракинської громад.

Область:

Луганська область

Source:

Офіс реформ

Read more:

26 May 2026

Відбувся IV Міжнародний саміт міст і регіонів під гаслом «Партнерство. Стійкість. Готовність»

Відбувся IV Міжнародний саміт міст і регіонів...

У Києві відбувся IV Міжнародний Саміт Міст і Регіонів під гаслом «Партнерство. Стійкість. Готовність». Це головний...

26 May 2026

Володимир Зеленський на Саміті міст і регіонів: Стійкість громад стала однією з основ захисту України

Володимир Зеленський на Саміті міст і регіонів:...

Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників IV Міжнародного саміту міст і регіонів «Партнерство....

26 May 2026

Моніторинг громад – квітень 2026

Моніторинг громад – квітень 2026

Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...

26 May 2026

Анонс: вебінар «Юридичні тонкощі Положення про ліцей: відповіді на найпоширеніші запитання»

Анонс: вебінар «Юридичні тонкощі Положення про...

  Запрошуємо керівників органів управління освітою територіальних громад, керівників закладів освіти та...