Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та національний координатор проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Підтримка реформи децентралізації в Україні»Катлін Крюгер підписали проектну угоду, в рамках якої передбачається покращити якість надання публічних послуг, запровадити місцевий фінансовий менеджмент, а також удосконалити взаємодію об’єднаних територіальних громад.
Чернівецька область стала пілотною у реалізації цього проекту, отже після підписання угоди національні та регіональні координатори Катлін Крюгер та Юлія Грицку-Андрієш провели презентацію для представників новостворених об’єднаних територіальних громад та тих районів Чернівецької області, які вже найближчим часом утворять територіальні громади.
«Нині на теренах області створено перші 10 об’єднаних територіальних громад, які у непростих умовах здобувають власний досвід реального самоврядування. Так, вони отримали право на адресні державні субвенції та одержання 60 відсотків зібраних на території громади податків на доходи громадян. Ще 12 майбутніх об’єднаних громад перебувають на етапі створення.Але матеріальна сторона справи не є головною. Набагато важливішою є можливість для місцевих громад самостійно, не озираючись на реакцію Чернівців та Києва, вирішувати свою долю та розпоряджатись наявними ресурсами», – відзначив керівник представницької влади регіону Іван Мунтян, звертаючись до учасників зібрання.
20 February 2026
Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...
У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...
20 February 2026
I_CAN launched a nationwide rollout of its Public Investment Management Training Programme for local governments and...
20 February 2026
Language of Development Part 2: Funds and Instruments of EU Cohesion Policy
Language of Development Part 2: Funds and...
With the “language of development”, we describe not only the goals and principles of EU regional policy, but also...
19 February 2026
Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...
Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...