У Новоселицькому районі обговорено процес децентралізації та створення об’єднаних громад

20 червня у селі Костичани Новоселицького району відбулись збори громади населеного пункту, в ході яких обговорено процес децентралізації та створення об’єднаних громад.  У зборах взяли участь голова Новоселицької районної державної адміністрації Євгенія Бойко, регіональні консультанти Асоціації міст України Тарас Халавка та Євген Прокопець, народний депутат України Григорій Тиміш, голова Мамалигівської об’єднаної громади Аркадій Шова.

Голова Новоселицької районної державної адміністрації Євгенія Бойко наголосила, що процес утворення об’єднаних громад є незворотнім, тому мешканці села повинні визначитись із своїм рішенням: об'єднуватися із утвореною Мамалигівською громадою чи у перспективі приєднуватися до Новоселицької. Окрім того, громада може формуватися навколо свого населеного пункту. Регіональний консультант Асоціації міст України Тарас Халавка ознайомив присутніх з ходом децентралізаційних процесів в області, перевагами створення об’єднаних громад.

У свою чергу голова Мамалигівської об’єднаної громади Аркадій Шова розповів про становлення ОТГ. За його словами, бюджет громади після об’єднання виріс у декілька разів, що дозволило провести роботи із заміни віконв освітніх закладах, закупити шкільний автобус. Громада виграла конкурс Міністерства фінансів України на створення опорної школи і плану модернізації навчального закладу  у селі Мамалига.

Присутні обговорили особливості формування штату старостатів, які утворились на місці колишніх сільрад, розподілом депутатського корпусу між селами, що увійшли в громаду.

Область:

Чернівецька область

Source:

Сайт Чернівецької ОДА

Read more:

09 July 2025

Postponing the development of comprehensive community plans: New draft law registered in the Parliament

Postponing the development of comprehensive...

A group of MPs has registered Draft Law No. 13437 ‘On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine on Spatial...

09 July 2025

Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу

Переосмислення стратегічного планування...

Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...

09 July 2025

08 July 2025

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб

На базі Чернігівського професійного ліцею...

4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...