«Дайте можливість людям на місцях рухатися і розвиватися», - Сергій Яцковський звернувся до народних депутатів (+відео)

Якнайшвидше прийняти зміни до Бюджетного кодексу України, які дозволять залишати в бюджетах об’єднаних територіальних громад (ОТГ) адміністративний збір за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. З таким зверненням до народних депутатів України звернувся керівник Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Сергій Яцковський. Про це він сказав в програмі «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада».

Державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб на території ОТГ здійснюють Центри надання адміністративних послуг. Згідно чинного законодавства, плата за надання адміністративних послуг спрямовується до бюджетів за місцем надання таких послуг.

За словами Сергія Яцковського, зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають залишати на місцях плату за реєстрацію, погоджені і Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, і Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, і Асоціацією міст України.

«Хочу звернутися до шановних депутатів Верховної Ради України: шановні панове, в Україні життя не зупинилося і децентралізація не зупинилася, навіть якщо ви не голосуєте закони. Але дайте можливість людям на місцях рухатися і розвиватися (...) 14 березня всім ОТГ закрили доходні рахунки в казначействі (зарахування плати за реєстрацію). З 14 березня ті ЦНАПи, які діють в ОТГ, вони фактично заробляють гроші до районного бюджету (…) А це великі кошти. Ми порахували, що Центр надання адмінпослуг невеликої Меджибіжської громади мав би заробити 350-360 тис. грн. Тобто він мав би окупитися. ЦНАП - це юридична особа, він мав би на себе певною мірою заробляти. Якщо він не заробляє, значить громада витрачає власний ресурс. А зараз плата за реєстрацію надходить до районного бюджету», - констатував Сергій Яцковський.

Щотижнева програма «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада», яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

21.06.2016 - 19:47 | Views: 9703
«Дайте можливість людям на місцях рухатися і розвиватися», - Сергій Яцковський звернувся до народних депутатів (+відео)

Video:

Область:

Хмельницька область

Source:

Телеканал Рада

Read more:

06 November 2025

Довіра через діалог: як ДСНС будує комунікацію з громадянами в умовах війни

Довіра через діалог: як ДСНС будує комунікацію...

Коли перші групи рятувальників прибувають на місце удару, поруч з ними працюють й комунікаційники ДСНС. Для ДСНС...

06 November 2025

Від бюджетного запиту до рішення, що враховують потреби дітей та молоді: другий вебінар Асоціації та ЮНІСЕФ

Від бюджетного запиту до рішення, що враховують...

4 листопада 2025 року Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад спільно з Представництвом ЮНІСЕФ в...

06 November 2025

Держбюджет-2026: як Уряд планує розподілити ресурси в умовах війни і відновлення

Держбюджет-2026: як Уряд планує розподілити...

Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради оновлений проєкт Державного бюджету на 2026 рік – документ, який...

06 November 2025

Kharkiv and Barcelona partner up: Declaration of Intent signed

Kharkiv and Barcelona partner up: Declaration...

  Ihor Terekhov, Mayor of Kharkiv, and Jaume Collboni Cuadrado, Mayor of Barcelona, signed a Declaration of...