Профільна комісія погодила зміни до перспективного плану формування територій громад Житомирщини

Постійна комісія з питань регламенту, депутатської етики, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності погодила проект рішення «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області». За інформацією Житомирського Офісу реформ, зміни стосуються Корнинської об’єднаної територіальної громади: за Перспективним планом до об’єднаної громади мало б увійти 9 сільських та селищних рад, фактично об’єдналися 5. Відтак, до Корнинської селищної об’єднаної громади Попільнянського району увійшли Корнинська селищна рада (смт Корнин, с. Радянське, с. Королівка), Лисівська сільська рада (с. Лисівка, с. Мишерине), Турбівська сільська рада (с. Турбівка), Лучинська сільська рада (с. Лучин), Сущанська сільська рада (с. Сущанка). "За перспективним планом вони мали 9 сільських рад об'єднати, а в реальності об'єднали 4. П'ять сільських рад – недооб'єднані. Але вони уже відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії провели вибори 27 березня цього року і чекають своєї участі 15 серпня цього року, аби Міністерство фінансів включило їх у фінансування з 1 січня 2017 року, як об’єднану територіальну громаду", – поінформував радник голови Житомирської обласної ради Петро Рудницький.

Окрім того, на комісії було озвучено та обговорено пропозицію перенести центр Станишівської сільської об’єднаної територіальної громади із с. Станишівка в смт Новогуйвинське і, відповідно, перейменувати об’єднану громаду у Новогуйвинську. Містечко це має більш розвинену інфраструктуру та кращі можливості для надання послуг громаді, наголоси голова Житомирської районної ради Сергій Крутій: "На сьогодні Новогуйвинське має садочок на триста місць, гімназію на тисячу місць, басейн, стадіон, двоповерхове адміністративне приміщення – там розмістяться практично всі служби, прекрасний заклад культури; амбулаторія практично, як лікарня. Умови прекрасні. А у Станішівці сьогодні немає не те, що дитячого садочку, а й адмінприміщення. То що – виділити 100 мільйонів гривень, аби побудувати у Станішівці садочок і адміністративний центр? Навіщо це робити? Логічно?"

Комісія визнала наведені аргументи переконливими і одноголосно підтримала проект рішення. Подальшу долю рішення визначать депутати на найближчій сесії обласної ради, яка запланована на 19 травня.

Область:

Житомирська область

Source:

«Житомирська хвиля»

Share the news:

Read more:

28 March 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 March 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 March 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 March 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...