В об'єднаних територіальних громадах Запорізької області продовжується ефективна розбудова системи цивільного захисту населення. Напередодні голови об'єднаних територіальних громад разом з представниками Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій та німецькими колегами, які допомагають реалізувати розбудову систему цивільного захисту в рамках проекту GIZ, обговорили механізми переходу на нову систему забезпечення пожарної безпеки на територіях.
На противагу нинішній централізованій системі, фахівці презентували створення підрозділів пожежної охорони на території кожної з громад. Так, керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олексій Лепський навів такі дані: якщо в структуру пожежної охорони Запорізького району в 1999 році входило 232 спеціалісти і 23 одиниці техніки, сьогодні, завдяки модернізації системи, із пожежами в Запорізької районі успішно вправляються 24 фахівці, маючи 2 одиниці техніки.
Під час наради голова Веселівської об'єднаної територіальної громади Петро Кіяшко презентував проект створення підрозділу місцевої пожежної охорони, який повною мірою задовольняє потреби Веселівської громади у цьому сервісі. За допомоги німецького проекту GIZ, цей підрозділ буде укомплектований необхідною технікою і матеріальним устаткуванням.
Як підкреслив радник голови Запорізької ОДА Олександр Свистун, який разом з консультантами Запорізького Офісу реформ взяв участь в нараді, Веселівська ОТГ є однією з двох громад України яку представники німецького проекту GIZ взяли за пілотів, щоб відпрацювати модель створення і функціонування місцевих пожежних служб.
Ці підрозділи створюватимуться за прикладом європейських моделей, які вже на протязі кількох років довели свою ефективність. До того ж, німецька сторона бере на себе комплектацію цих підрозділів - придбання пожежних машин, спецодягу для пожежників та іншого необхідного обладнання, - зазначив Олександр Свистун.
Як зазначили представники німецької сторони, вони готові взяти на себе й навчання фахівців з надання послуг з цивільного захисту населення.
Таким чином, життя в громадах Запорізької області стає не тільки комфортнішим, а й безпечнішим.
19 March 2026
Комітет рекомендував парламенту підтримати...
19 березня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...
19 March 2026
Ще 13 проєктів відібрано для реалізації в межах фінансових угод з ЄІБ
Ще 13 проєктів відібрано для реалізації в межах...
Під час засідання Експертної робочої групи під головуванням заступника міністра Олексія Рябикіна було рекомендовано...
19 March 2026
Пітчинг, сертифікати та нові компетенції: у Києві завершився дводенний тренінг UCORD для АРР
Пітчинг, сертифікати та нові компетенції: у...
19 березня у Києві завершився дводенний тренінг «Концепція проекту: шлях від ідеї до рішень з ІТ-інструментом проєкту...
19 March 2026
Безпечні умови навчання: Уряд спрямував понад 2...
Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 18 березня 2026 р. № 239-р, яким затвердив розподіл субвенції з...