Приклади децентралізації на Житомирщині, або як людям повірити у реформу

На Житомирщині продовжуються обговорення однієї з найбільших реформ в Україні – реформи децентралізації.

Вчора, 28 квітня, на каналі «Житомир» вели мову про сучасний стан та перспективи розвитку реформи, в основі якої – передача повноважень та фінансів на рівень територіальної громади.

В обговореннях взяли участь Тетяна Парфентієва – депутат Житомирської районної ради, Валентина Ільницька – голова Тетерівської об’єднаної територіальної громади та журналісти – Ніна Собкович, Ірина Остапчук, Тетяна Пашкевич.

Депутат Житомирської міської ради Тетяна Парфентієва розповідає: «Тривалий час ми жили в радянській системі, яка передбачала центральне керівництво. Дуже вигідно було, аби в кожному населеному пункті був представник влади і централізований контроль за тією владою, яка представлена на місцях. Утворилась ситуація, що у громадах частина податків йшла в Київ, частина в область і в район, а тих податків, які залишалися, не вистачало, щоб розвивати громаду. Фактично, їх ледве вистачало, аби сплатити заробітну плату, комунальні послуги. І майже 90 % сільських і селищних рад були дотаційними в Україні.

Сьогодні, напевно, вперше відбувається відхід від такої системи. Ми маємо брати відповідальність за свої громади, за їх розвиток. Держава для цього дає і ресурси, і повноваження. Ми маємо гарні результати наповнення бюджетів після бюджетної децентралізації».

Голова Тетрівської ОТГ Валентина Ільницька розповіла про те, з чого починалося об’єднання, як проходило та які результати має громада вже сьогодні. У Тетерівській ОТГ вибрали соціальний напрям розвитку. І вже багато коштів направлено на харчування дітей пільгових категорій та учнів молодших класів, а також на рецепти, за якими пільгові категорії громадян можуть отримати ліки безкоштовно.

Як же людям повірити у реформу та що можна зробити, аби залучати немалі гроші з Європи на розвиток своїх територій – дивіться у програмі. Переглянути програму ТУТ

Область:

Житомирська область

Source:

Сайт Житомирської ОДА

Read more:

07 August 2026

Красносільська громада стала першою сільською громадою України - кандидаткою програми «Місто Нуль Відходів»

Красносільська громада стала першою сільською...

У 2025 році Красносільська громада на Одещині розпочала переробляти біовідходи на добрива та залучати мешканців до...

07 August 2026

Стартує набір на програму «Стійкі громади» для державних службовців, представників громад і громадського сектору

Стартує набір на програму «Стійкі громади» для...

ГО «ДЕСПРО» у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Вищою школою публічного...

07 August 2026

Анонс: 13 серпня запрошуємо громади на інформаційну сесію щодо участі в проєкті «Відновлення для всіх» (RFA)

Анонс: 13 серпня запрошуємо громади на...

13 серпня відбудеться інформаційна сесія для громад, зацікавлених у співпраці з канадським проєктом «Відновлення для...

06 August 2026

13 серпня – онлайн-лекція «Громада і люди з досвідом війни: як будувати взаємодію»

13 серпня – онлайн-лекція «Громада і люди з...

13 серпня 2026 року о 14.30 відбудеться безоплатна онлайн-лекція  «Громада і люди з досвідом війни: як будувати...