У славетному «томатному» краї області експерти розвіювали міфи щодо реформи децентралізації та переваги об’єднання територіальних громад

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо висвітлення реформи адміністративно-територіального устрою та децентралізації влади 19 квітня у місті Кам'янка-Дніпровська відбулась консультаційна зустріч з головами та активом Кам'янсько-Дніпровської міської ради, Великознам'янської, Водянської, Дніпровської, Заповітненської, Нововодянської, Новодніпровської, Благовіщенської та Іванівської сільських рад Кам'янсько-Дніпровського району.

Про актуальність об’єднання у спроможні територіальні громади та про стан справ у громадах, які вже пройшли процедуру об’єднання розповіла у своєму виступі заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко. На сьогодні 6 громад області функціонують та мають значні преференції від держави у вигляді субвенції 46 млн.грн. на розвиток соціальної інфраструктури та фінансові стимули від обласної влади, а це 5 млн.грн. - зазначила посадовець.

Аргументи «за» об’єднання, навела консультант з правових питань-координатор Офісу реформ у Запорізькій області Маргарита Трипольська, базуючись на ефективності реформи та можливості громад отримувати допомогу від донорів, що стане додатковим стимулом прискорити впровадження децентралізації на території Кам'янсько-Дніпровського району. 

Під час виступу експерт презентувала концепцію Міністерства охорони здоров’я у співпраці з Мінфіном та Мінрегіоном України щодо функціонування закладів охорони здоров’я на території вже об’єднаних територіальних громад. Зокрема поінформувала, що на сьогодні вже узгоджені питання щодо передачі повноважень з надання послуг первинної ланки медицини на базовому рівні – на рівні об’єднаних територіальних громад. За інформацією Міністерства пропонується три форми організації надання первинної медичної допомоги (ПМД) на рівні громад. У великих громадах передбачається створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Для малих громад пропонується укладення договорів з ЦПМСД сусідніх громад в рамках міжмуніципального співробітництва. Третя форма - організація надання ПМД лікарями загальної практики – сімейними лікарями, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці та можуть перебувати з ЦПМСД у цивільно-правових відносинах. Більше - ТУТ

Область:

Запорізька область

Source:

Офіс реформ

Read more:

15 July 2025

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...

Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...

15 July 2025

11 років на кордоні з війною

11 років на кордоні з війною

Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...

14 July 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...