Мешканці Запорізького району Запорізької області оцінили переваги децентралізації повноважень і фінансових ресурсів і вирішили розпочати процес об’єднання в громаду. Регіональні консультанти Офісу реформ спільно з представниками обласної державної адміністрації,на запрошення Мар'ївської сільської радипровели консультаційну зустріч з активом Лисогірської, Мар'ївської, Біленьківської сільських рад Запорізького району.
Враховуючи, що ця громада претендує на звання першої в районі, експерти взялися роз’яснити активу району основні аспекти законодавства щодо об’єднання територіальних громад, функціонування та подальшого розвитку територій після об’єднання.
Згідно з Перспективним планом формування територій громад Запорізької області,Лисогірська, Мар'ївська, Біленьківська та Розумівська сільські ради увійшли до Розумівської сільської територіальної громади с центром у с.Розумівка, але ініціативні групи у складі депутатів сільських рад та представники цих територій наголошують на переміщенні адміністративного центру у с.Біленьке.З такою пропозицією вони звернулись до учасників зібрання.
Відповідне звернення планується направити на розгляд до районної робочої групи з підтримки впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Запорізького району.
Мар'ївці мають активну позицію щодо проведення реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади та планують згуртувати представників всіх територій району до об’єднання.
20 February 2026
Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...
У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...
20 February 2026
I_CAN розпочав масштабування по всій Україні своєї Навчальної програми з управління публічними інвестиціями для...
20 February 2026
Language of Development Part 2: Funds and Instruments of EU Cohesion Policy
Language of Development Part 2: Funds and...
With the “language of development”, we describe not only the goals and principles of EU regional policy, but also...
19 February 2026
Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...
Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...