Віктор ЛИТВИНЧУК: Ми повинні навчити громади заробляти гроші і жити самостійно

…Враховуючи прийняті зміни до Закону України  “Про добровільне об’єднання територіальних громад”  про вилучення норми щодо обов’язкової зміни меж районів у випадку об’єднання територіальних громад, які належать до різних районів, на цьому етапі доцільно якнайшвидше провести вибори в тих громадах, яким ЦВК відмовило в участі у минулорічних перегонах.

Враховуючи великий інтерес до об’єднання, цей процес слід продовжити. Оскільки Перспективний план формування територій громад розроблявся під політичним тиском обласної ради попереднього скликання і не скрізь відповідає вимогам Методики формування спроможних територіальних громад, зокрема, щодо самодостатності, то слід відновити роботу Робочої групи з розроблення Перспективного плану формування територій громад і переформатувати його з урахуванням вимог Методики.

На сьогодні три громади області (Борщівська, Більче-Золотецька та Кривченська) провели відповідні консультації з навколишніми сільськими радами і пропонують створити нові об’єднані територіальні громади. Окремі сільські ради звертаються з ініціативою приєднати їх до уже створених громад. Таким чином, у найближчих виборах додатково може взяти участь не менше 13-ти нових об’єднань. За умови прийняття Верховною Радою України законопроекту т.зв. “олійної плями” Юрія Ганущака, до кінця року Тернопільщина за сприятливих політичних умов могла б майже повністю охопити територію області об’єднаними громадами.

Перспективний план, який буде переформатований відповідно до вимог Методики формування спроможних територіальних громад, слід передати Тернопільській обласній раді для схвалення вже наступного місяця. Повну версію читати ТУТ

Область:

Тернопільська область

Source:

Офіс реформ

Read more:

07 August 2026

Красносільська громада стала першою сільською громадою України - кандидаткою програми «Місто Нуль Відходів»

Красносільська громада стала першою сільською...

У 2025 році Красносільська громада на Одещині розпочала переробляти біовідходи на добрива та залучати мешканців до...

07 August 2026

Стартує набір на програму «Стійкі громади» для державних службовців, представників громад і громадського сектору

Стартує набір на програму «Стійкі громади» для...

ГО «ДЕСПРО» у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Вищою школою публічного...

07 August 2026

Анонс: 13 серпня запрошуємо громади на інформаційну сесію щодо участі в проєкті «Відновлення для всіх» (RFA)

Анонс: 13 серпня запрошуємо громади на...

13 серпня відбудеться інформаційна сесія для громад, зацікавлених у співпраці з канадським проєктом «Відновлення для...

06 August 2026

13 серпня – онлайн-лекція «Громада і люди з досвідом війни: як будувати взаємодію»

13 серпня – онлайн-лекція «Громада і люди з...

13 серпня 2026 року о 14.30 відбудеться безоплатна онлайн-лекція  «Громада і люди з досвідом війни: як будувати...