Громади Івано-Франківщини розглядають можливість створення агломерації як інструменту спільного розвитку. Про це повідомив народний депутат України Віталій Безгін після зустрічі з головами територіальних громад частини області. На його думку, така форма співробітництва — перспективна, і місцеве самоврядування демонструє чітку зацікавленість у її запровадженні.
«З боку місцевого самоврядування є чітка зацікавленість у розширенні форм співпраці і в цьому регіоні. Мова про цілком зрозумілі і пріоритетні сфери взаємодії: транспорт і транспортну інфраструктуру, управління відходами, проєктну діяльність, культуру, освіту і туризм», — зазначив народний депутат.
За словами Віталія Безгіна, потенційна агломерація може об’єднати 14 територіальних громад з населенням понад 470 тисяч осіб. У фокусі — координація зусиль, міжмуніципальні проєкти і, за можливості, підтримка міжнародними партнерами, зокрема французькими.

Агломерації — це форма співробітництва, яка дозволяє громадам з різними ресурсами і викликами діяти як єдина система. Це особливо важливо для планування транспорту, управління відходами, розвитку економіки, туризму та освіти — тобто тих напрямів, що вимагають синергії та координації.
Львівська агломерація була створена у грудні 2021 року. Вона об’єднала Львів і 17 навколишніх громад. Серед результатів:
Цей досвід демонструє, що агломерації — це інструмент сталого регіонального розвитку. Тепер цим шляхом готується йти і Івано-Франківщина.
Tags:
Область:
Івано-Франківська область Львівська областьSource:
Портал "Децентралізація"
13 April 2026
Як Балтська громада перетворила освітнє партнерство із сусідами на стратегічну перевагу
Як Балтська громада перетворила освітнє...
Партнерство територіальних громад, особливо у сфері освіти, перейшло з категорії бажаної ініціативи в стратегічну...
13 April 2026
Анонс: вебінар «Особливості реалізації...
Запрошуємо керівників органів управління освітою територіальних громад, керівників закладів освіти та управлінські...
13 April 2026
‘We are alive! We are fighting!’: Head of...
Oleksii Vorobiov on how his community is coping now, with one part of it occupied and the other in the ‘grey...
10 April 2026
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення разом із людьми, а не «для галочки»
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення...
Шукаєте дієві інструменти, щоб залучити мешканців до прийняття важливих рішень, але стикаєтеся з тим, що публічні...