Волинський офіс реформ допоміг здійснити перші кроки Шацькій ОТГ

Консультанти Офісу реформ у Волинській області побували із виїздним семінаром у Шацькій об’єднаній територіальній громаді, де нещодавно відбулися вибори.

Зустріч була присвячена подальшим першим крокам керівництва громади та упровадженню реформи децентралізації.

Консультант Офісу реформ Анатолій Пархом’юк розповів присутнім про підготовку до першої сесії, регламент, роботу постійних депутатських комісій, ліквідаційні комісії, можливість інвентаризації тощо. Дізналися у Шацьку більше про передачу повноважень, створення виконавчого комітету, статут тощо.

Особливу увагу експерт звернув на створення статуту як важливого документу для громади, його публічне обговорення, зустрічі із різними групами населення.

Консультант Офісу реформ Василь Гром поділився із представниками влади фінансовими секретами про кошторис та бюджет. Він зазначив, що об’єднані територіальні громади позбуваються ієрархічної драбини і отримують такі ж фінансові повноваження, як і міста обласного значення. Експерт розповів про організацію бюджетного процесу та перехід до незалежного бюджету.

Цікавилися під час зустрічі і цілком практичними питаннями. Приміром, які функції виконує староста, як робити записи у трудову книжку, законопроект про землі за межами населеного пункту. Обговорили важливість ролі старости, але й помізкували над тим, чи потрібно проводити ще одні вибори.

Екперт Асоціації регіонального розвитку Олег Герасимчук наголосив на важливості функціонування сайту ОТГ і їх сторінки у Facebook, щоб відразу інформувати громаду про дії її керівництва. Також він підкреслив важливість співпраці ОТГ із іншими гілками влади.

Під час зустрічі присутні зрозуміли, що немає універсального рецепту ефективного функціонування об’єднаної територіальної громади, але можна створити власний.

“Не було б Офісу реформ, то не було б і Шацької об’єднаної громади. Я впевнений у тому, що ми робимо”, – зауважив наприкінці зустрічі очільник Шацької ОТГ Сергій Віннічук.

Область:

Волинська область

Source:

Офіс реформ

Read more:

27 August 2026

Віталій Безгін: громади отримають додатково 1 млрд грн на проєкти відновлення

Віталій Безгін: громади отримають додатково 1...

Уряд збільшив на 1 млрд грн фінансування Програми з відновлення України, що реалізується за підтримки Європейського...

27 August 2026

Стратегічний воркшоп лідерів громад: як зробити управління публічними ресурсами ефективнішим

Стратегічний воркшоп лідерів громад: як зробити...

Як громадам в умовах обмежених ресурсів визначати пріоритети, поєднувати нагальні потреби з довгостроковим розвитком...

27 August 2026

Антикорупційні уповноважені на місцевому рівні: дослідження «Прозорих міст»

Антикорупційні уповноважені на місцевому рівні:...

У червні Україна зробила важливий крок на шляху до членства в Європейському Союзі — ЄС офіційно відкрив переговори за...

27 August 2026

Віталій Безгін: Уряд оновив правила визначення вартості будівництва для громад

Віталій Безгін: Уряд оновив правила визначення...

Уряд оновив правила визначення вартості будівництва, що фінансується коштом державного та місцевих бюджетів, а також...