Щоб допомогти громадам ефективно розробляти, затверджувати та виконувати місцеві плани управління відходами (МПУВ), за підтримки Швейцарсько-українського проєкту UCORD створено покроковий посібник «Кейс-стаді розроблення тестового місцевого плану управління відходами сільської територіальної громади»
Кейс-стаді – це практичний посібник для громад, які перебувають на етапі розробки власних МПУВ. Документ демонструє практичне застосування методології розроблення МПУВ у сільських територіальних громадах з урахуванням їхньої специфіки та ілюструє конкретні кроки, підходи та виклики, з якими може зіткнутися громада.
Цей матеріал створено на прикладі Березівської сільської територіальної громади Сумської області, яку проєкт UCORD відібрав за конкурсом для надання підтримки у розробленні МПУВ. Ця підтримка включала консультування щодо створення робочої групи з розробки документу, надання експертної методологічної допомоги у підготовці стратегічної екологічної оцінки МПУВ та самого місцевого плану управління відходами.
У лютому цього року рішенням сесії Березівської сільської ради цей важливий для розвитку громади документ було затверджено. Досвід Березівської громади може слугувати орієнтиром для впровадження ефективних та реалістичних рішень у сфері управління відходами на місцевому рівні.
Кейс-стаді допоможе громадам:
Нагадуємо, що в Україні кожна територіальна громада повинна розробити, затвердити та виконувати МПУВ. Цей документ громадам необхідно створити протягом одного року з дня набрання чинності регіонального плану управління відходами у відповідній області.
Незважаючи на те, що кейс-стаді орієнтоване на застосування сільськими територіальними громадами, воно також буде корисним для міських громад у частині загальних підходів щодо розроблення МПУВ, а також з питань організації управління відходами на сільській території громад.
Кейс-стаді знаходиться за посиланням (PDF 5,5 МБ)
Більше про управління відходами у громадах читайте у секторальній рубриці порталу "Децентралізація".
18 May 2026
Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на...
Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанов № 1554 та № 170, які регулюють розподіл субвенції «Нова українська...
18 May 2026
Пресанонс брифінгу: Чи стане реформа публічних...
Дата: 21 травня 2026 року Час: 13:00 – 13:45 Місце: 01001, м Київ, вул. Хрещатик, 2, Український кризовий...
18 May 2026
Українська асоціація районних та обласних рад стала повноправним членом ALDA
Українська асоціація районних та обласних рад...
Українська асоціація районних та обласних рад (УАРОР) отримала статус повноправного члена Європейської асоціації...
18 May 2026
Новий Європейський Баугауз (NEB) в Україні: запущено процес створення Хабу Академії НЄБ
Новий Європейський Баугауз (NEB) в Україні:...
Під час заходу було представлено бачення Хабу Академії НЄБ як національної платформи для навчання, розвитку...