"Ми вийшли на абсолютно європейську форму місцевого самоврядування в частині фіскальної децентралізації", - Наталія Яресько

Міністр фінансів України Наталія Яресько під час свого виступу на розширеному засіданні Уряду 11 лютого зазначила, що Україна вперше за роки незалежності наблизились до реалізації реальних кроків щодо перерозподілу повноважень на користь регіонів і місцевої влади.

Наталія Яресько«Ми вийшли на абсолютно європейську форму місцевого самоврядування в частині фіскальної децентралізації, коли кожна рада має усі права і зобов’язана приймати рішення стосовно наповнення своїх бюджетів та фінансування видатків», - пояснила Міністр.

Очільник Мінфіну нагадала, що місцевим радам надано право самостійно встановлювати ставки податку на нерухоме майно та відповідні пільги, а також вирішувати питання щодо сплати акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів.

Так, ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості встановлюється в розмірі до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об’єкта оподаткування. Пільги з податку на нерухоме майно можуть надаватися фізичним особам, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів, у тому числі, через встановлення неоподатковуваної площі таких об’єктів.

Сплата акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів) встановлюватиметься місцевими органами влади у розмірі  5% обсягу реалізації та сплачується за місцем здійснення реалізації.

«Тобто відповідність рівня нових місцевих податків локальним реаліям й адекватність взаємовідносин в трикутнику «місцева влада-бізнес-громада» зараз буде вирішуватись на місцевому рівні», - запевнила Наталія Яресько.

Міністр наголосила, що усі кроки, передбачені реформою міжбюджетних відносин, дають місцевим бюджетам стимул ефективніше наповнювати свої кошториси, переходити на самозабезпечення та ощадніше планувати свої видатки.

«І найголовніше, всі ці зміни задля успішності потребують зміни менталітету як на центральному, так і на місцевому рівні в підході до фінансового планування», - зазначила Наталія Яресько.

Source:

Міністерство фінансів України

Read more:

30 June 2025

Реформа управління публічними інвестиціями: у Києві відбулась презентація для громад

Реформа управління публічними інвестиціями: у...

У Києві відбулась презентація для представників громад та ОВА Київщини, Житомирщини та Черкащини присвячена реформі...

30 June 2025

УКФ та UCORD розпочали приймати заявки на конкурс «Згуртованість через культуру»

УКФ та UCORD розпочали приймати заявки на...

Український культурний фонд розпочав приймати заявки на грантовий конкурс «Згуртованість через культуру». Кінцевий...

28 June 2025

У Дніпрі обговорили реформу управління публічними інвестиціями

У Дніпрі обговорили реформу управління...

27 червня у Дніпрі відбувся регіональний захід, присвячений впровадженню реформи управління публічними інвестиціями...

28 June 2025

«Запитання-відповіді: реформа старшої профільної школи, формування мережі ЗЗСО - запис вебінару

«Запитання-відповіді: реформа старшої...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінар на тему: «Запитання-відповіді: реформа старшої профільної школи,...