За перший квартал 2024 року 66 територіальних громад уклали понад п’ять десятків договорів про співробітництво. Всього ж після місцевих виборів 2020 року інструментом співробітництва громад скористалися 714 територіальних громад, уклавши 467 договорів.
Про це свідчать дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, проведеного Мінінфраструктури станом на 1 квітня 2024 року.
Найчастіше налагоджують між собою співпрацю громади Полтавської, Рівненської та Дніпропетровської областей. Здебільшого, таким чином вони вирішують спільні питання у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту (267 договорів).
Нагадаємо, Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) у співпраці з Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в березні провели опитування щодо стану співробітництва територіальних громад. На основі даних опитування зараз готується аналітичний звіт із висновками та пропозиціями подальших кроків розвитку інструменту співробітництва громад.
Раніше керівник Офісу Конгресу В’ячеслав Негода сказав про те, що інструмент співробітництва громад не отримав належного застосування та впливу на місцевий розвиток і рівень якості послуг. За його словами, це свідчить про існування певних проблем:
«А щоб їх вирішити, потрібно зрозуміти, які це проблеми, з чим пов’язані, чи мають вони системний характер. Тільки тоді можна буде приступити до їх вирішень».
Більше інформації про співробітництво громад – новини, законодавство, бібліотека - у рубриці «Співробітництво громад».
24 February 2026
Інклюзивний та людиноцентричний підхід у...
Людиноцентричний підхід та інклюзія — це вже не про додаткові заходи для окремих груп, а про проєктування систем...
24 February 2026
Європейський підхід LEADER для українських...
В Україні стартував процес системного впровадження європейського підходу LEADER, який має стати дієвим інструментом...
24 February 2026
Анонс: вебінар «Робота з учнями та контингентом у системі АІКОМ-2: від зарахування до випуску»
Анонс: вебінар «Робота з учнями та контингентом...
Запрошуємо керівників органів управління освітою територіальних громад та представників органів місцевого...
23 February 2026
Моніторинг громад – січень 2026
Моніторинг громад – січень 2026
Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...