01 December 2023
Logo slogan
Шведські волонтери рятувальних служб допомагають українським колегам
Шведські волонтери рятувальних служб допомагають українським колегам

Три великі пожежні автомобілі і три швидкі – чергова підтримка від організації шведських волонтерів “Blaljus i samverkan” українським громадам. Цього разу рятувальна техніка поїде до Зеленодольська в Дніпропетровській області, в Богодухів Харківської області та Рівне. Передача відбулась у Львові на площі Ринок поблизу міської Ратуші.


“З початку вторгнення наша організація, яка досі займалась допомогою ветеранам шведських рятувальних служб, вирішила, що наш обовʼязок – допомогти Україні. Ми вже надали допомоги українським колегам на більш ніж 2 мільйони євро і передали майже 40 одиниць транспорту. Гроші на техніку збирають звичайні громадяни через донати а також благодійні організації” , – розповів президент “Blaljus i samverkan” Пар Йохансон.

 

 

Один з пожежних автомобілів привіз до Львова мер міста Бенгтсфорс Стіг Бертільсон. Для нього це була нагода зустрітись в Україні зі своїм колегою з Зеленодольська Дмитром Невеселим. Громади познайомились на форумі шведсько-українського партнерства в Стокгольмі, який організувала Шведська асоціація місцевих та регіональних влад SALAR та Інститут міста Львова в рамках проєкту “Cities4Cities | United4Ukraine”.

“Наша громада перебуває під постійними обстрілами ракетами та дронами. Окупанти вже рік намагаються знищити велику ТЕЦ, яка знаходиться в місті. Окрім того, частина громади перебуває фактично на лінії фронту і зазнає обстрілів артилерією. Наші пожежники працюють в дуже складних умовах, і ця допомога є критично важливою. Я дуже вдячний нашим шведським друзям”, – розповів про свої враження від зустрічі з колегою голова Зеленодольської громади Дмитро Невеселий.


Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Проєкт допомагає українським громадам налагодити міжмуніципальні партнерства з муніципалітетами країн Європи.

Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінден (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).

Стратегічні партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Views: 645
Related news: international support
Read more: