11 December 2023
Logo slogan
У громадах Рівненщини ділилися досвідом з розвитку безпекових середовищ

 

За підтримки «U-LEAD з Європою» делегація представників територіальних громад Вінницької та Житомирської областей побували на Рівненщині, де вивчали досвід створення безпекових середовищ в умовах воєнного стану.


У «U-LEAD з Європою» організували навчальний візит представників територіальних громад Вінниччини та Житомирщини у громади Рівненської області. У Білокриницькій, Шпанівській та Великоомелянській територіальних громадах учасники візиту вивчали кращі практики створення та розвитку безпекових середовищ.

«Ми розпочинаємо проведення ознайомчих візитів з обміну досвідом між громадами з різних областей. У рамках візиту ми вивчали досвід створення Центрів безпеки, роботу поліцейських офіцерів громад, встановлення мереж камер спостережень, функціонування добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), облаштування укриттів та просвітницьку і проєктну діяльність у цьому напрямку. В умовах війни тематика безпекових середовищ особливо актуальна, а Рівненщина має вже певні здобутки, якими готова ділитися з іншими. Ми розуміємо, що цей напрямок – це більше функція держави, але громади, завдяки реформі децентралізації, змогли створити якісні та безпечні умови для життя своїх жителів», – наголосив керівник регіонального офісу U-LEAD у Рівненській області Руслан Сивий.

Учасники візиту відвідали Білокриницьку територіальну громаду, яка ще у 2018 році першою на заході України відкрила Центр безпеки громадян. Голова громади Тетяна Гончарук розповіла, що в приміщені Центру створені всі умови – є гараж для спецавтомобіля, кімната відпочинку для працівників, кухня, санвузол та  окрема дитяча кімната для навчання підростаючої зміни. 

Також у Білокриницькій громаді поділилися своїм досвідом в облаштуванні укриттів на об’єктах соціальної інфраструктури та показали роботу телевежі, яка раніше забезпечувала охоплення телерадіомовленням понад 80 відсотків населення Рівненської області, але була пошкоджена внаслідок ракетного удару.

За словами Руслана Сивого, у Шпанівській територіальній громаді делегація ознайомилася із створенням поліцейської станції, в якій працює два офіцери громади. Для цього виділили приміщення у будинку культури та створили всі умови для підвищення безпеки громадян.

На території громади функціонує й підрозділ місцевої добровільної пожежної охорони, який був створений у травні 2019 року та має у своєму складі 18 добровольців.

Учасників візиту ознайомили з результатами реалізації безпекового проєкту з облаштування системи вуличного спостереження, який був реалізований в рамках Громадського бюджету. Як розповіли у громаді, у с. Великий Житин працює 12 відеокамер, завдяки яким вдається контролювати правопорядок у населеному пункті.

У Шпанівській громаді створили громадське формування з охорони громадської безпеки та ДФТГ. Члени ДФТГ виконують нічні патрулювання громади, чергування на блокпостах, охорону правопорядку під час масових заходів та інші завдання.

Четвертий день візиту проходив у Великоомелянській територіальній громаді. У громаді розповіли про роботу офісу офіцера громади та функціонування Центру безпеки. Зазначалося, що Центр у громаді розпочали будувати ще в 2017 році, офіційне його відкриття відбулося минулого року. Нині він укомплектований двома пожежними автомобілями, один з яких громада отримала від польської гміни Настазіні.

У громаді функціонує унікальний міні-музей пожежної справи «Чеське пожежне депо». Саме депо було побудоване ще в 1923 році, зараз воно реставрується. Учасники візиту змогли побачити на власні очі, як розвивалася пожежна охорона на Рівненщині, включаючи огляд обладнання, яке колись використовувалося.

У кінці візиту відбувся круглий стіл, під час якого представники громад Рівненщини, Вінниччини та Житомирщини ділилися своїми думками і досвідом функціонування підрозділів місцевої та державної пожежної охорони.

«U-LEAD пропонує низку спеціально створених навчальних програм для керівників та фахівців органів місцевого самоврядування. На жаль, так склалося, що ми вже понад три роки працюємо лише в онлайн-форматі. Ми бачимо, що офлайн-візити є актуальною потребою для представників територіальних громад, тому вони будуть поступово відновлюватися. У громадах Рівненщини ми побачили дуже хороші практики, відкритість та відвертість, включаючи розгляд проблемних питань. У громадах із Житомирської та Вінницької областей також є чимало успішних практик, якими  можна ділитися під час зустрічей у такому форматі», – зазначив керівник Західного регіонального хабу «U-LEAD з Європою» Михайло Мороз.

Views: 950
Related news: safety
Read more: