26 September 2023
Logo slogan
8 червня у Києві презентують стратегію відновлення освіти та реінтеграції Луганської області
8 червня у Києві презентують стратегію відновлення освіти та реінтеграції Луганської області

У четвер, 8 червня о 14:00, в Mercure Kyiv Congress у Києві відбудеться форум “Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція” за участі Міністерства освіти і науки України, народних депутатів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Мінвідновлення та Мінреінтеграції, Освітнього омбудсмена України, Посольства Швейцарії в Україні, Луганської ОВА, а також начальників військових адміністрацій населених пунктів та освітян Луганської області.


Необхідність вирішення проблем освіти в Луганській області є важливою складовою реінтеграційних процесів після звільнення окупованих територій.

Станом на червень 2023 року на тимчасово окупованій території Луганщини залишається 572 заклади освіти, пошкоджень зазнали щонайменше 184 заклади.

Освітній процес у 2022-2023 роках забезпечували за дистанційною формою здобуття освіти: 83 заклади загальної середньої освіти (26389 учнів, 2025 педагогічних працівників); 2 заклади дошкільної освіти (27 вихованців, 6 педагогічних працівників); 6 закладів позашкільної освіти (1407 здобувачів освіти, 35 педагогічних працівників). Серед школярів: 6573 перебувають за кордоном; 9798 внутрішньо переміщених осіб; 9002 перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Теми для обговорення:

  • Виклики відновлення деокупованих територій
  • Особливості організації освітнього процесу на деокупованих територіях
  • Права дітей на якісну та доступну освіту в умовах війни

Під час заходу буде презентовано стратегію відновлення та розвитку сфери освіти Луганської області на період 2023-2027 років, спрямовану на подолання наслідків повномасштабного збройного вторгнення рф на територію України та тимчасової окупації окремих районів Луганської області з 2014 року. Стратегія включає антикризові цілі на період дії воєнного стану та антикризові цілі після деокупації регіону.

Учасники форуму (перелік уточнюється):

  • Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України
  • Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
  • Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури
  • Артем Лисогор, голова Луганської обласної державної адміністрації
  • Роман Грищук, народний депутат України
  • Лариса Білозір, народна депутатка України
  • Наталія Піпа, народна депутатка України

Програма Форуму

Акредитація журналістів за посиланням: https://forms.gle/qjdGs6McGVMePG6a8

Адреса проведення форуму: зал «Спілберг 2», 5 поверх, блок С, Mercure Kyiv Congress, вул. Гетьмана, 6.


DECIDE – це швейцарсько-український проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Він спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою.
Головна мета проєкту DECIDE – допомогти жителям територіальних громад долучитися до демократичного врядування та отримати рівний доступ до якісної освіти.

DECIDE реалізується ГО DOCCU у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (PHZH) за підтримки Швейцарії, представленої Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC).

Attached files:
Views: 856
Related news: announcement
Read more: