У облдержадміністрації підбили підсумки діяльності проекту DESPRO

23 лютого у облдержадміністрації відбулось засідання Регіонального наглядового комітету швейцарсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO) у Полтавській області. 

Участь у засіданні взяли: експерти з питань децентралізації та публічних послуг Проекту DESPRO на чолі з Вячеславом Сороковським, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, члени координаційної ради  Проекту DESPRO у Полтавській області.

У ході засідання було підбито підсумки діяльності проекту DESPRO за попереднім етапом та узгоджено напрямки співпраці у 2016 році.

На території області реалізується 9 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад. Сільські громади-учасниці знаходяться в 7 районах області (Полтавський, Кобеляцький, Кременчуцький, Лохвицький, Чорнухинський, Решетилівський, Гребінківський). Загальна (запланована) вартість проектів - понад 12 млн.грн., понад 4,5 млн.грн. з них – це кошти міжнародної технічної допомоги. Реалізація проектів дозволить забезпечити водопостачанням близько 9 тис. сільських мешканців. У 2015 році 3 проекти вже завершено, 6 проектів буде завершено у 2016 році.

Проект надає підтримку  об’єднаним територіальним громадам.  Пілотний проект з покращення питного водопостачання буде реалізовано в Омельницькій сільській раді Кременчуцького району, який включає підготовку стратегії водопостачання та програми із модернізації та розвитку системи  водопостачання.

Учасником компоненту Проекту з водопостачання малих міст є Миргород.

У рамках Стратгії  поводження з твердими побутовими відходами у  Полтавському субрегіоні, розробленої експертами Проекту GIZ  «Реформа управління на сході України», планується реалізувати пілотний проект  у Новосанжарському районі, учасниками якого будуть всі громади району. Пілотний проект буде реалізовано в рамках проекту DESPRO. Наразі експертами спільно з громадами Новосанжарського району розпочато роботу.

Окрім цього, Проект надаватиме інформаційно-консультативну та методичну допомогу у питаннях створення сталих систем надання адміністративних послуг, підготовки відповідних проектів територіальних громад, а також питаннях організації діяльності об’єднаних територіальних громад у різних сферах (освіта, охорона здоров’я, утримання комунального майна, земельні питання, інфраструктура  тощо).

Область:

Полтавська область

Source:

Сайт Полтавської ОДА

Read more:

14 July 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...

14 July 2025

Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel

Partnerships for resilience: key takeaways from...

At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...

14 July 2025

Ветеранська політика без паперів і відписок: у Кропивницькому запустили нову хвилю ветеранської співпраці

Ветеранська політика без паперів і відписок: у...

Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...

14 July 2025

Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025

Five new partnerships join the Cities4Cities...

On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...