30 May 2023
Logo slogan

До відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях мають застосовуватися різні підходи

 

Для відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях необхідно розробити кілька моделей перехідного періоду.


Про це йшла мова 13 березня під час консультацій щодо законодавчих засад відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях та діяльності військово-цивільних адміністрацій у післявоєнний період. Захід, який відбувся у місті Коростені на Житомирщині, організував парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

«Для територій України, які впродовж різного часу перебували під окупацією, мають бути різні моделі відновлення системи місцевого самоврядування. З одного боку, є модель, яка стосується територій, котрі перебували під окупацією нетривалий час, як, наприклад, Київська область чи окремі території Житомирської області. Там місцеве самоврядування майже повсюдно відновлене за окремими винятками, де можливості його відновити не було. Інший підхід повинен застосовуватись до територій, які тривалий час, більше ніж півроку, перебували під тимчасовою окупацією. Зокрема, це деокуповані райони і громади Харківщини. При цьому варто зважати, що території, які знаходились під тимчасовою окупацією впродовж ще більшого проміжку часу, а деякі з них навіть були інтегровані в систему державного управління агресора – російської федерації, зокрема мова йде про частину Донецької, Луганської областей і Крим, потребуватимуть абсолютно іншого підходу до нормативного регулювання цих питань», - сказав народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

З тим, що для відновлення місцевого самоврядування територій треба шукати не універсальний підхід, а використовувати різні моделі, погодилися більшість учасників заходу.

Як повідомляє Комітет, у заході взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, керівництво обласної та районних військових адміністрацій Житомирської області та їх колеги з інших областей України, представники органів місцевого самоврядування Житомирщини, науковці, експерти.

Відеозапис консультацій можна переглянути за цим посиланням:

 

 

Tags:

repair Vitalii Bezghin war

Source:

Share the news:

Read more:

30 May 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 May 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 May 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...

30 May 2023

Як Сади Перемоги відкрили нові можливості для Буцької громади

Як Сади Перемоги відкрили нові можливості для...

З початком повномасштабної війни перед українськими громадами постали серйозні виклики: як не допустити продовольчої...