28 May 2023
Logo slogan

Як Міжгірська громада на Закарпатті працює над просторовим планування для місцевого розвитку

 

2 березня у Міжгірській громаді Закарпатської області пройшла стратегічна сесія з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади. Керівництво області, лідери місцевого самоврядування, бізнесу, громадянського суспільства та інші мешканці громади долучились до заходу, щоб спільними зусиллями через відкритий діалог напрацювати пріоритети для подальшого розвитку громади.


У своєму вступному слові Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), зазначив, що цей етап є надзвичайно важливим в житті громади, адже мова йде про розробку її майбутнього.

«Комплексний підхід план просторового розвитку – це надзвичайно важливий документ, який забезпечує основу для прийняття рішень стосовно таких важливих аспектів, як зонування комерційної та житлової забудови, планування транспортних мереж, містобудування та складання відповідної документації. Завдяки просторовому плануванню забезпечується комплексний, інклюзивний та всебічний розвиток громади. Воно допоможе зберігає культурні та природні надбання, а також забезпечить економічне зростання. Просторове планування є особливо важливим для післявоєнного відновлення, адже воно надасть можливість приймати рішення, які підтримуватимуть подальший розвиток громади», - сказав він.

До участі в заході також долучився Габріель Абрахам, керівник Проєкту USAID HOVERLA, наголосивши на важливості просторового планування:

«Завдяки просторовому плануванню громади можуть оцінювати свої ресурси та визначати пріоритети ініціатив місцевого розвитку. Ми маємо честь підтримувати Міжгірську громаду, яка продемонструвала рішучу відданість плануванню свого розвитку та залученню зацікавлених сторін до спільного обговорення можливостей та переваг. Ми віримо, що відкрите та прозоре обговорення є критично важливим кроком до демократії та належного місцевого управління».

Голова обласної державної адміністрації Віктор Микита також взяв участь у заході і зазначив:

 «Без стратегічних планів розвитку громад, які розроблені та верифіковані за участю міжнародних партнерів, неможливо якісно розробити стратегічний план розбудови регіону. Маючи цей документ, можемо розраховувати на інвестиції та довіру партнерів, а отже, й підвищення спроможності громад. Протягом останнього року нам вдалося суттєво змінити економічну ситуацію в нашому регіоні. За це вдячні усім громадам без винятку. Ми тільки набираємо обертів, і це відчули майже всі території».

Підсумовуючи, Василь Щур, Міжгірський селищний голова, закликав присутніх не шкодувати ідей:

«Багато чого було зроблено вже за попередні роки, та я хотів би зосередити увагу на наших можливостях. Я очікую, що це планування дасть нам нові можливості для залучення інвесторів під чесні і справедливі правила для всіх. Завдяки цьому документу для громади відкриються багато нових можливостей».

Всього в заході взяло участь 187 осіб, серед яких були представники як органів місцевого самоврядування, так і молоді мешканці громади, зокрема учні та студенти місцевих закладів освіти. Підтримати громаду в роботі приїхали губернатор Закарпатської області, заступник голови обласної ради та голови Хустських районної ради та адміністрації, а також представники національного парку «Синевир». До роботи долучились й представники пʼяти суміжних територіальних громад. Наслідком такої плідної співпраці стала підтримка учасниками Стратегічної сесії напрацьованого Робочою групою сценарію просторового розвитку громади та його доповнення.

Attached images:

Tags:

spatial planning international support

Область:

Закарпатська область

Громади:

Міжгірська територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

26 May 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 May 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 May 2023

Berdychiv and Wieluń agreed on cooperation

Berdychiv and Wieluń agreed on cooperation

As part of a working visit to Poland, the Berdychiv delegation headed by Mayor Serhii Orliuk visited the town of...

26 May 2023

Ukrainian municipal representatives trained in Danish municipalities and studied their experience

Ukrainian municipal representatives trained in...

Specialists from nine Ukrainian municipalities spent a week in the Danish municipality of Guldborgsund, where they...