Вторгнення російської федерації поставило перед місцевим самоврядуванням нові виклики, що включають руйнування, міграційні процеси, призупинення роботи бізнесу, втрату бюджетних надходжень, необхідність документування та відшкодування збитків.
Кіптівська громада Чернігівської області є однією з громад, що до початку повномасштабного вторгнення демонстрували надзвичайні успіхи у реалізації реформи децентралізації. Тепер громада потребує підтримки для післявоєнної відбудови її територій, пошкоджених в результаті обстрілів.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» у співпраці з Програмою USAID АГРО підтримує громаду у розробці комплексного плану просторового розвитку для відновлення громади. Відповідний меморандум з метою відновлення постраждалих територій між Кіптівською громадою та Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» було підписано 22 вересня 2022 року.
Реалізацію проєкту складається з кількох етапів. USAID «ГОВЕРЛА» допоможе Кіптівській громаді розробити комплексний план просторового розвитку для відновлення її території. За результатами цієї роботи, спільно з Програмою USAID АГРО, буде напрацьовано методологію просторового планування територій громад в нових умовах з наголосом на відновлення територій. Також за результатами впровадження пілоту будуть запропоновані законодавчі зміни у сфері просторового планування з урахуванням викликів, які стоять перед громадами в умовах відновлення економіки та реконструкції інфраструктури.
Детальніше про співпрацю з Кіптівською громадою дивіться у відео
Tags:
spatial planning international support
Область:
Чернігівська областьГромади:
Кіптівська територіальна громадаSource:
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
04 August 2026
Vacancy: Local Finance Expert (in “Financial Decentralization”)
Vacancy: Local Finance Expert (in “Financial...
Description of the context To address the changing needs of Ukrainian municipalities and national level...
03 August 2026
Продовжено закупівлю на надання послуг експерта...
Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (ГО «ДОККУ») проводить запит цінових...
03 August 2026
Анонс: вебінар «Правовий статус керівника...
До участі запрошуємо керівників органів управління освітою, директорів закладів загальної середньої освіти, їхніх...
03 August 2026
848 agreements between communities, 2,112...
The reform of local self-government and territorial organisation of authority has not only changed the map of...