31 May 2023
Logo slogan

Вижницька громада отримала від Програми USAID DOBRE електрогідравлічну автовишку

 

Вижницька громада, незважаючи на труднощі воєнного часу, не зупиняється у своєму розвитку. Вона також увійшла в число тих громад, з якими продовжено співпрацю на найближчих три роки з Програмою USAID DOBRE.


Згідно з проведеним у травні 2021 року опитуванням, в якому взяли участь 400 респондентів, щодо якості комунальних послуг у Вижницькій громаді, лише 21% мешканців були задоволені послугою освітлення, натомість 72% вважали її пріоритетною.

Відтак в рамках Програми USAID DOBRE у Вижницькій громаді був розроблений План покращення послуги вуличного освітлення. Він містить орієнтовно 24 заходи на найближчі 5 років: як «тверді» проєкти (оновлення техніки), так і «м’які» – проведення інформаційної роботи з населенням, отримання зворотного зв’язку щодо якості послуги.

План покращення послуги вуличного освітлення був розроблений згідно з методологією Програми USAID DOBRE за участі представників виконкому, старост, комунального підприємства, депутатів та громадськості, а також із залученням експертів. Першочергово громада потребувала придбання автовишки, адже до цього мережу обслуговувала вишка на шасі Газон, 1991 року виробництва. Тому в рамках Програми USAID DOBRE вдалося закупити та поставити в громаду нову електрогідравлічну автовишку висотою 13,7 м на шасі IVECO Daily.

«Програма USAID DOBRE вже протягом 6 років підтримує проєкти, які є найбільш пріоритетними для громад. Ми почули потребу у придбанні автовишки, побачили перспективи її використання та впевнені, що ця техніка забезпечить сталий розвиток послуги освітлення у Вижницькій громаді», – каже Максим Бурдавіцин, виконуючий обов’язки заступника керівника Програми USAID DOBRE.

«Нова машина – мобільна і швидка, відтепер ми зможемо вчасно реагувати на аварійні випадки у Вижницькій громаді, особливо у важкодоступних селах», – розповідає голова громади Олексій Чепіль.

 

 

Раніше у Вижницькій громаді за рахунок місцевого бюджету була встановлена система автоматичного управління вуличним освітленням – це 29 станцій на лініях у 6 селах та місті. На великому екрані видно всю мережу освітлення в громаді, наявність або відсутність потужності, світла, можна ввімкнути або вимкнути освітлення та дистанційно отримати показники лічильників. Попереду – планове проведення реконструкції застарілих мереж освітлення.

«Оскільки нова автовишка споживатиме менше пального та не потребує значних витрат на ремонт, ми плануємо розробити новий доступний тариф на її використання, щоби такого виду послугами могли скористатися приватні садиби та місцевий бізнес», - сказала директор КУП «Комунальник» Людмила Овадюк.

Побачити нову автовишку в роботі місцеві зможуть вже найближчим часом під час прикрашання міської новорічної ялинки.

Tags:

war stories infrastructure

Область:

Чернівецька область

Громади:

Вижницька територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

30 May 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 May 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 May 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 May 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...