На Львівщині започатковують масштабний проєкт з розвитку молодіжного підприємництва

Проєкт «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО» реалізовуватиметься Tech StartUp School в рамках грантової співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». В його рамках молодь навчатимуть за такими напрямками: технологія розвитку стартапів, вступ до ІТ, 3D-графіка, робототехніка та інтернет речей, експлуатація безпілотників, біотехнології.


Ініціатива реалізовуватиметься в 10 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Львівській області: Бродівській, Добротвірській, Оброшинській, Жидачівській, Жовківській, Рава-Руській, Городоцькій, Сокільницькій, Козівській, Золочівській. Учасники отримають можливість розробити та представити власні бізнес-проєкти, кращі з яких будуть реалізовані за кошти інвесторів. В склад конкурсної комісії увійдуть представники Львівської Обласної військової адміністрації, експерти, представники бізнесу, голови громад та інвестори.

Заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк зазначила:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує Tech StartUp School НУ «Львівська політехніка» задля набуття молоддю Львівщини теоретичних і практичних навичок, які спонукатимуть і допоможуть розробити, представити потенційним інвесторам та втілити власні бізнес-ідеї. Недостатня обізнаність з алгоритмом започаткування бізнесу та практичної реалізації бізнес-планів стримує розвиток проєктів молоді у сфері підприємництва. Навчальні курси за цим грантом закладуть основу, яка допоможе молодим людям реалізувати на практиці власні ідеї».

В рамках проєкту буде створено новий спеціалізований навчальний простір для курсу біотехнології, ІТ та робототехніки із закупівлею необхідного обладнання. Із залученням спонсорів буде облаштовано лабораторію робототехніки, де проводитиметься один із буткемпів. Весь навчальний матеріал адаптований під молодь, а нові навчальні простори та лабораторії сприятимуть практичному впровадженю проєктів. Презентація напряцювань інвесторам та бізнесу дозволить створити єдину екосистему, в якій навчатимуть підприємництву 500 молодих осіб з різних громад Львівщини.

Початок навчання заплановано на січень 2023 року. До того часу Tech StartUp School відбере 500 учасників серед школярів, учнів закладів професійної (професійно-технічної) та передвищої освіти, студентів перших – других курсів ВНЗ Львівщини. В першу чергу проєкт орієнтований на молодь з числа ВПО, але участь в ньому можуть взяти усі охочі розвинути підприємницькі навички та запустити власний стартап. Навчання триватиме три місяці в онлайн форматі, передбачені дводенні очні буткемпи для найактивніших учасників.

«Вдячні партнерам за довіру у реалізації такого амбітного проекту для Львівщини та нашої команди Tech Startup School. Розвиток молодіжного підприємництва на Львівщині є важливим оскільки це дає можливість знайти молоді таланти, вчасно їх підтримати та мотивувати створювати нові продукти та сервіси, які здатні перерости у конкурентоспроможні підприємства, а це нові робочі місця, достойні заробітні плати та збільшення надходження до бюджетів.

Tech Startup School уже має досвід у реалізації подібних проектів, оскільки спільно із департаментом освіти та науки Львівської Обласної військової адміністрації та міською радою Львова декілька років поспіль розвиваємо молодіжне винахідництво та підприємництво. У наших проєктах ми намагаємося насамперед орієнтувати молодь на інноваційність рішень та їх технологічність та креативність», - прокоментував керівник Tech Startup School, д.е.н., професор Назар Подольчак.

Львівська обласна військова адміністрація зі свого боку планує підтримати реалізацію ідей переможців конкурсу.

«Департамент освіти і науки планує у наступному році допомогти учням шкіл реалізовувати їх підприємницькі проєкти. Важливими умовами підтримки будуть: перемога у конкурсі винахідництва «Стартап Батяри», рекомендації журі конкурсу, реалізація проєкту в межах школи та можливість використовувати його для навчання учнів основам ведення бізнесу. Ми плануємо близько мільйона гривень скерувати на цей напрямок у Програмі розвитку освіти Львівщини», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.


Cтартап школа Національного університету «Львівська політехніка» Tech StartUp School має значний досвід розроблення інноваційних навчальних програм для молоді. Школа стартапів успішно реалізувала проєкти у сфері ІТ, розвитку МСП та інновацій в аграрному секторі. Tech StartUp School надавала органам місцевого самоврядування практичну підтримку в реалізації програм позашкільної освіти та розвитку підприємництва.

09.12.2022 - 09:28 | Views: 1468
На Львівщині започатковують масштабний проєкт з розвитку молодіжного підприємництва

Tags:

youth business

Область:

Львівська область

Source:

Share the news:

Read more:

03 February 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 February 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 February 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 February 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...