Як Красилівська громада працює з внутрішньо переміщеними особами

Красилівська громада Хмельницької області знайшла серед внутрішньо переміщених осіб керівника для одного зі своїх комунальних підприємств. Тепер він допомагає міській раді надавати якісні послуги жителям і залучати до цього інших спеціалістів, які переїхали в громаду, рятуючись від війни.


«Наша громада знаходиться в тилу, і ми не зазнали тих жахіть, які бачить передова. Так, наша громада теж зазнала втрат і зіштовхнулася з низкою проблем, викликаних війною. Але їх не можна порівняти з тим, що пережили і переживають громади в окупації і на лінії фронту. Розуміючи це, ми намагаємося прихистити і забезпечити усім необхідним людей, які їдуть від війни через нашу громаду, чи залишаються у нас», - сказав заступник Красилівського міського голови Валерій Лось.

За його інформацією, з початку повномасштабної військової агресії в Красилівську громаду прибули 3500 внутрішньо переміщених осіб. Зараз в громаді залишається близько 2000 ВПО.

«З перших днів війни ми намагались знайти якісь певні точки дотику з внутрішньо переміщеними особами, запропонувати їм не лише допомогу, а й зайнятість. Один з прикладів – керівником нашого комунального підприємства теплових погодився стати професійний управлінець - мешканець Донецької області, який до війни займався бізнесом в ІТ-галузі, а саме був провайдером інтернет послуг. За його участі і за підтримки міжнародних донорів ми, зокрема, реалізували невеликий, але корисний проект для нашої громади», - розповів Валерій Лось.

Громада створила для комунального підприємства теплових мереж ремонтну бригаду і запросила до її складу також ВПО. Завдяки співпраці зі Шведсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” громада написала проектну пропозицію та залучила 10 тисяч євро на закупівлю для цієї ремонтної бригади міні-екскаватора.

«Це підсилило комунальне підприємство та розширило спектр послуг, який воно надавало. Підприємства теплових мереж, зазвичай, отримують основні надходження в опалювальний сезон. А тепер наше підприємство може працювати і в міжсезоння - надавати послуги жителям з прокладання водогонів та систем водовідведення. Ми вже в тестовому режимі попрацювали цим екскаватором, він досить мобільний, компактний і вигідніший за великогабаритну техніку», - розповів Валерій Лось.

За його словами, це лише один з напрямів, за якими громада працює з ВПО. Міська рада має ще низку проектів розвитку, до реалізації яких планує залучати не лише місцевих жителів, але й тих, хто знайшов у їхній громаді прихисток.

Декі проектні пропозиції громади можна переглянути ТУТ.

21.11.2022 - 16:02 | Views: 6115
Як Красилівська громада працює з внутрішньо переміщеними особами

Attached images:

Attached files:

Tags:

social services war stories

Область:

Хмельницька область

Громади:

Красилівська територіальна громада

Source:

Read more:

06 November 2025

Довіра через діалог: як ДСНС будує комунікацію з громадянами в умовах війни

Довіра через діалог: як ДСНС будує комунікацію...

Коли перші групи рятувальників прибувають на місце удару, поруч з ними працюють й комунікаційники ДСНС. Для ДСНС...

06 November 2025

Від бюджетного запиту до рішення, що враховують потреби дітей та молоді: другий вебінар Асоціації та ЮНІСЕФ

Від бюджетного запиту до рішення, що враховують...

4 листопада 2025 року Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад спільно з Представництвом ЮНІСЕФ в...

06 November 2025

Держбюджет-2026: як Уряд планує розподілити ресурси в умовах війни і відновлення

Держбюджет-2026: як Уряд планує розподілити...

Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради оновлений проєкт Державного бюджету на 2026 рік – документ, який...

06 November 2025

Kharkiv and Barcelona partner up: Declaration of Intent signed

Kharkiv and Barcelona partner up: Declaration...

  Ihor Terekhov, Mayor of Kharkiv, and Jaume Collboni Cuadrado, Mayor of Barcelona, signed a Declaration of...