30 May 2023
Logo slogan

Статус особи, прийнятої на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) ‒ роз’яснення НАДС

Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі – Закон), передбачено, що на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).

Цією нормою не врегульовано питання набуття чи не набуття особою, яка призначена на посаду за строковим трудовим договором (контрактом), статусу посадової особи місцевого самоврядування (у т. ч. прийняття нею Присяги посадової особи місцевого самоврядування, присвоєння їй відповідного рангу посадової особи місцевого самоврядування, зарахування періоду роботи за строковим договором (контрактом) до стажу роботи в органах місцевого самоврядування, встановлення надбавки за вислугу років тощо).

Національне агентство України з питань державної служби (далі – НАДС) у листі від 27.10.2022 №4337/10.3-22, наданому у відповідь на запит Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»*, зазначило, що особи, які приймаються на посади в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) і які мають виконувати повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та/або консультативно-дорадчих функцій, мають набути статусу посадових осіб місцевого самоврядування.

Крім того, НАДС додатково звернуло увагу, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Проведення конкурсу на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. №169.

Інша процедура прийняття на службу в органи місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради передбачена у Типовому порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 р. №1386, та у Положенні про порядок стажування у державних органах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.1994 р. №804.


* Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» звертався до НАДС із запитом у зв'язку з тим, що в частині п’ятій статті 10 Закону не врегульовано питання набуття чи не набуття особою,  прийнятою на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом), статусу посадової особи місцевого самоврядування.

Враховуючи наявність діаметрально протилежного практичного застосування цієї норми в органах місцевого самоврядування, на думку Проєкту, виникла нагальна потреба у формуванні єдиної правозастосовчої позиції з цього питання, з метою отриманням якої й було сформовано відповідний запит.

Проєкт вдячний НАДС за співпрацю та за надану відповідь.

03.11.2022 - 13:22 | Views: 2961
Статус особи, прийнятої на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) ‒ роз’яснення НАДС

Attached files:

Tags:

personnel war personnel war service in local self-government

Source:

Share the news:

Read more:

30 May 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 May 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 May 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 May 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...