Розважити, навчити, вберегти: дитячі ігри, які стануть у пригоді соціальним працівникам громад

 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) створив «Спільнотеку» — ресурс, на якому вчителі, вихователі та соціальні працівники можуть знайти корисні матеріали для роботи з дітьми під час війни.


У воєнний час найбільш актуальними є питання безпеки дітей — її потрібно забезпечити в першу чергу. Водночас навчання та розвиток не мають зупинятися, і їх варто продовжити, щойно це стане можливим. Тим паче, зараз важливі знання про безпеку — як фізичну (правила поводження під час надзвичайних станів, із вибухонебезпечними предметами, під час пандемії тощо), так і емоційну.

Одним із ефективних форматів роботи з дітьми є гра. Нижче йдеться детальніше про три гри, які допоможуть дітям різних вікових категорій опанувати необхідні під час війни безпекові навички.

«А як зробиш ти?»

Настільна гра для дітей від 3 до 6 років сприяє опануванню навичок, необхідних малечі дошкільного віку для гармонійного розвитку. Гра допоможе обговорити різні ситуації з тем безпеки, вчить розуміти свої емоції та потреби, поводитися правильно з однолітками та дорослими тощо. Навчання відбувається за допомогою карток-історій, які читає вчитель або вихователь, а потім розпочинає розмову на певну тему, може ставити дітям запитання та давати повчальні відповіді.

«Підказки в надзвичайних ситуаціях»

Настільна гра для дітей віком від 6 до 12 років. Це набір ігрових карток-інструкцій, створених для полегшення засвоєння дітьми інформації про надзвичайні ситуації, такі як потрапляння в зону обстрілів, пожежа, витік газу, викиди аміаку та хлору, забруднення водойм. Через різні варіанти гри в безпечному середовищі у дітей візуалізуються та закарбовуються в пам’яті правила безпеки й алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях. Гра розрахована на групу дітей та потребує обовʼязкової модерації.

«Провідник безпеки»

Гра на зразок Alias для підлітків від 12 до 18 років. Вона допоможе дізнатися, який вигляд мають вибухонебезпечні предмети, де вони можуть бути, а також вивчити правила безпечного поводження з ними.

Грати можна як у групі, так і в парах. Учасник/-ця має пояснити якомога більше карток за одну хвилину. Для цього він/вона бере якусь кількість карток (наприклад, 15). Одна картка містить одне слово або коротку фразу. Учасник/-ця зачитує опис, розміщений на картці, або ж дає власний, щоб пояснити слово або фразу, не промовляючи їх та не називаючи спільнокореневі слова.


Окрім описаних вище ігор, у «Спільнотеці» ви також знайдете цікаві та корисні ігри на теми здорових харчових звичок та здоровʼя. До того ж на сайті доступні актуальні інформаційні матеріали з цих тем, а також щодо гігієни, освіти, соціальної та психологічної підтримки для дітей від 3 до 18 років. Брошури, листівки, комікси, розмальовки, робочі зошити, ігри, мультфільми та книги — користувачі можуть обрати матеріал у будь-якому форматі: завантажити і далі користуватися електронною версією або роздрукувати їх.

Tags:

safety youth war social services education

Source:

Share the news:

Read more:

02 December 2022

02 December 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 December 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 December 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...