Як Львівська громада готується до зими: тези з ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування

Львівська громада готується до опалювального періоду, враховуючи 3 сценарії розвитку подій: перший – коли є газ і електроенергія; другий – коли не буде електроенергії; третій – коли буде електроенергія, але не буде газу.


Про це повідомила Ірина Маруняк, заступниця Львівського міського голови з питань житлово-комунального господарства в ході ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що проходить у Львові 22 вересня.

«Ще в 2021 році міський голова поставив нам завдання вирішити питання забезпечення міста водою, вразі відключення електроенергії. Ми спільно з профільними організаціями це питання пропрацювали. І коли в травні дві ракети влучили в трансформаторні підстанції, не було світла в кількох районах міста, а вода потрібна була, щоб гасити пожежу, ми справилися. За 10 хвилин підключили дизельні генератори  і пожежу ліквідували», - розповіла Ірина Маруняк.

Щодо опалювального періоду, за її словами, при наявності газу та електроенергії, ТЕЦ, мережі, житловий фонд повністю готові.

При відсутності електроенергії, місто не зможе скористатися і газом для опалення. Тож в громаді подбали про пункти обігріву.

«Крім того, в нас 14 шкіл мають пічне опалення. Спортзали шкіл також можуть працювати як пункти обігріву. Є адмінбулівлі, де, за потреби, за 2 дні котельні, які зараз працюють на газовому опаленні, переведемо на тверде паливо. Наші комунальні підприємства зараз виготовляють металічні печі (буржуйки), щоб при відсутності світла, використовувати їх в укриттях для опалення. Маємо досвід, коли буржуйки обкладаємо цеглою, і це дає більшу віддачу тепла. Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з ОСББ, ЖБК, управляючими компаніями, щоб зараз вони закуповувати такі металічні печі і встановлювали в укриттях, де це можливо», - сказала заступниця Львіського міського голови.

Готуються у Львівській громаді і до ситуації, при якій буде електроенергія, однак не буде газу.

«Зараз перевіряємо внутрішньобудинкові мережі, щоб при збільшенні навантаження на них вони не виходили з ладу, щоб справною була система автоматичного вимкнення світла при перенавантаженнях. Спілкуємося з мешканцями, пояснюємо, що робити окремо в кожному з трьох варіантів розвитку подій. Радимо утеплити вікна, сходові клітки. Підготували спеціальні роз’яснювальні брошури. Дуже важливо, щоб люди не були байдужими і робили те, що їм радять».

22.09.2022 - 17:10 | Views: 476
Як Львівська громада готується до зими: тези з ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування

Tags:

infrastructure war infrastructure war

Область:

Львівська область

Громади:

Львівська територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

09 December 2022

Як вести облік та нараховувати зарплатню працівникам ОМС, які тривалий час не з’являються на робочому місці - роз'яснення

Як вести облік та нараховувати зарплатню...

Як вести облік працівників органів місцевого самоврядування, які тривалий час не з’являються на робочому місці...

09 December 2022

Жіноче лідерство: як Чугуївська громада долає виклики війни

Жіноче лідерство: як Чугуївська громада долає...

Людмила Макаренко, керуюча справами Чугуївської громади Харківської області, розповіла про роль жінок в місцевому...

09 December 2022

Три громади на Тернопільщині навчалися ефективним комунікаціям у рамках Програми USAID DOBRE

Три громади на Тернопільщині навчалися...

  З 28 листопада по 2 грудня тренери Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) провели тренінги з комунікації...