Освітяни Волині працюють над удосконаленням дистанційного навчання

Для освітян волинських громад регіональний офіс U-LEAD у Волинській області організував інформаційну сесію щодо ефективної організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Партнером заходу стало управління Державної служби якості освіти у Волинській області.

«Тематика важлива у першу чергу з міркувань безпеки. Освітяни зараз приймають рішення про формат освітнього процесу. Основна вимога до нього, щоб він був якісним та безпечним. У кожного вчителя мають бути свої інструменти, які дозволять забезпечити інтерактивне спілкування, що дуже важливо в онлайн-форматі роботи», – зазначив Анатолій Пархом’юк, керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області.

Учасники інформаційної сесії ознайомилися із основними завданнями органів місцевого самоврядування щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

За словами Володимира Сірука, начальника відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти управління Державної служби якості освіти у Волинській області, основним завданням в сучасних умовах є створення безпечного простору для учнів та вчителів.

«Керівництву навчальних закладів необхідно враховувати низку моментів при організації освітнього процесу. Державна служба якості освіти системно вивчає ситуацію по області та кожній громаді, щоб згодом напрацювати рекомендації по покращенню певних процесів», – сказав Володимир Сірук.

Посадовець розповів, що вже проведено роботу з 18 територіальними громадами та проаналізовано здійснення дистанційного навчання в умовах війни у 67 навчальних закладах. У школах здійснюють навчання за допомогою різних онлайн-майданчиків, які максимальні зручні для учнів та вчителів. Так, 68% керівників у своїй роботі використають освітню платформу «Smart-школа».

За словами Володимира Сірука, у багатьох навчальних закладах апробовують використання електронних журналів та щоденників. Важливим у цьому процесі є наповнення офіційних сайтів шкіл. У Волинській області лише 42% шкіл регулярно оновлюють інформацію на сайтах, особливо це стосується онлайн-навчання.

Досвідом використання технологій дистанційного навчання для забезпечення надання якісних освітніх послуг в умовах воєнного стану поділився Валерій Кубай, директор ліцею №7 Ковельської міської ради.

Валерій Кубай розповів, що у їхній школі працюють над дистанційним форматом навчання вже не один десяток років, ще з перших карантинів, які вводилися у зв’язку з різними епідеміями.

«За цей час нам вдалося налагодити якісний діалог та створити хороший комунікацій простір. Усі учні проходять навчання щодо роботи в дистанційному форматі. У нас є «віртуальна учительська», «віртуальний кабінет директора» та інші електронні ресурси, поява яких це відповідь на запити, які ми отримували в ході опитувань», – зазначив Валерій Кубай.

У ліцею також активно використовують електронні щоденники та журнали. Як зазначив директор закладу, це дозволило створити хороший комунікаційний майданчик між вчителями, учнями та батьками.

У ході інформаційної сесії обговорювали питання реалізації права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в умовах дистанційного навчання. Своїми здобутками у цьому напрямку ділилася Юлія Демосюк, заступник директора  Нововолинської спеціальної школи Волинської обласної ради.

Під час заходу освітянам також презентували функціонал платформи «SMART-школа». Розробник ресурсу Валерій Кулай, вчитель інформатики Горохівського ліцею №1 ім. Івана Франка Горохівської міської ради, розповів про особливості роботи платформи та детально показав її технічний функціонал.

17.08.2022 - 16:33 | Views: 961
Освітяни Волині працюють над удосконаленням дистанційного навчання

Tags:

education

Область:

Волинська область

Source:

Share the news:

Read more:

07 October 2022

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a useful tool for reconstruction of Ukraine

Sol' and Solotvyno: municipal partnership as a...

Josef Berta, mayor of Sol’ in Slovakia, knew right away that he wanted to partner up with Solotvyno in the...

07 October 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 October 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 October 2022

Municipality teams launched the Spatial Planning and Natural Resource Management training course from U-LEAD

Municipality teams launched the Spatial...

The topic of spatial planning and management of natural and land resources has always been among the most relevant...