Аналіз доходів обласних бюджетів Львівської, Одеської, Полтавської, Волинської, Рівненської, Закарпатської та Житомирської областей

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненської, Закарпатської областей у щомісячному розрізі станом на 1 липня 2022 року. Цей аналіз є унікальним інструментом моніторингу динаміки доходів бюджету, який дозволяє у щомісячному розрізі відстежити усі відхилення показників порівняно з даними 2021 року.


Як свідчать результати аналізу, на відміну від показників травня, у червні 2022 року доходи обласних бюджетів пілотних регіонів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» були меншими, ніж відповідні показники 2021 року.

Основною причиною зменшення доходів обласних бюджетів було скорочення надходжень міжбюджетних трансфертів. Порівняно з показниками червня 2021 року, міжбюджетні трансферти зменшились на 55-75%. У червні 2022 року до обласних бюджетів з державного бюджету надходили: базова та додаткова (на утримання закладів освіти та охорони здоров’я) дотації, освітня субвенція та субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, субвенція на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я. Інші трансферти державного бюджету, у тому числі субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг, не фінансувались.

Водночас у всіх обласних бюджетах пілотних регіонів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у червні податкові надходження зросли, а їх приріст, порівняно з показниками 2021 року, склав від 11,1% (Полтавська область) до 54,9% (Закарпатська область). Основним джерелом податкових надходжень обласних бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб і саме надходження цього податку стали основним чинником стрімкого зростання податкових находжень. У червні 2022 року приріст ПДФО становив 16,2-53,5%.

Підсумовуючи зазначене, можна відмітити, що у червні обласні бюджети завдяки стрімкому зростанню податкових надходжень, мали достатній обсяг коштів, щоб забезпечити належне виконання функцій обласного рівня. Однак відсутність фінансування значної кількості міжбюджетних трансфертів призвело до скорочення загальних доходів обласних бюджетів на 7,5-39,3%.

Детальний аналіз - за посиланням.

04.08.2022 - 15:03 | Views: 583
Аналіз доходів обласних бюджетів Львівської, Одеської, Полтавської, Волинської, Рівненської, Закарпатської та Житомирської областей

Attached files:

Tags:

budget

Область:

Рівненська область Полтавська область Одеська область Львівська область Закарпатська область Житомирська область Волинська область

Source:

Share the news:

Read more:

12 August 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 August 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 August 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...