«22 роки праці - і загубити це просто так не варто», - говорить Руслан із Харкова, який ледь не втратив справу свого життя через війну.
Та вчасно чоловік дізнався про релокацію бізнесу і привітну до підприємців Хотинську громаду Чернівецької області. Каже, що тут його підкорили люди та відчуття причетності до спільного результату - кожен робить свою справу і разом досягають більшого.
Хотинська громада стала прихистком не тільки для людей, які втратили житло, а для підприємців, які отримали шанс врятувати роки праці.
Завдяки роботі з бізнесом та підтримці партнера Програми USAID DOBRE громада має змогу піклуватися про вимушених переселенців, облаштовувати житло, продовжувати свій шлях розвитку.
«Ми говоримо: приїжджайте, ні за що не переживайте, лиш би вам було комфортно. Ми розуміємо, що стрес пережили підприємці, стрес пережили люди, ми бачимо все це на свої очі. Тих 4000 переселенців, які пройшли через нашу громаду - це історія кожної людини окремо. Коли ми бачимо, що приходить жінка з маленьким рюкзачком і маленькою дитинкою о 3 ночі, не знає де поселитись - це велика біда і ти думаєш лиш, як цій людині допомогти», - говорить голова громади Андрій Дранчук.
Про те, як громаді вдалося налагодити механізм релокації бізнесу, яким шляхом розвитку рухається громада, як напрацьовані проєкти оживають по-новому та як громада справляється із викликами війни - дивіться у відеоролику:
Tags:
war stories business social services
Область:
Чернівецька областьГромади:
Хотинська територіальна громадаSource:
Програма DOBRE
14 November 2025
Прифронтові регіони отримають близько 1 мільярда гривень для першочергових потреб
Прифронтові регіони отримають близько 1...
Додаткову дотацію у розмірі 936,6 млн грн для забезпечення першочергових потреб отримають з державного бюджету...
14 November 2025
Громади зможуть самостійно ухвалювати рішення про відновлення пошкодженого житла
Громади зможуть самостійно ухвалювати рішення...
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке дозволяє громадам самостійно запускати процес відновлення пошкоджених...
14 November 2025
‘Even under shelling, we think about development. Agglomeration is our chance.’
‘Even under shelling, we think about...
Interview with Anna Bychenko, Head of the Lyptsi Rural Military Administration, and Yevhen Lukianenko, Director of...
14 November 2025
Ukraine becomes full member of OECD Regional Policy Committee
Ukraine becomes full member of OECD Regional...
The Cabinet of Ministers approved a draft agreement in the form of an exchange of letters between the Government of...