Управління землями в умовах воєнного стану, - експерти U-LEAD продовжують роз’яснювати зміни до земельного законодавства

Розібратися із наявними земельними ресурсами, спланувати їх використання з максимальною ефективністю, працювати за двох, – таке домашнє завдання отримали учасники інформаційної сесії, організованої командою Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

- U-LEAD продовжує роботу над інформуванням територіальних громад щодо особливостей управління земельними ресурсами в умовах воєнного стану. Цього разу в фокусі - правові особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану у зв’язку з набрання чинності останніх законів, - зазначила Вікторія Троценко, радниця з питань місцевого самоврядування та децентралізації Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

Спікери – експерти з управління земельними ресурсами та з питань містобудівної документації U-LEAD Олександр Гнітецький та Лідія Чижевська – розповіли про актуальні зміни законодавства. Зокрема йшлося про спрощену процедуру надання земельних ділянок в користування, формування земельних ділянок та зміну цільового призначення земель та інші новели законодавства в умовах воєнного стану.

- Якщо у вашій громаді є можливість проводити сільськогосподарські роботи, то цьогоріч зробіть це за себе і за другу громаду, яка зараз знаходиться в складних умовах і не може працювати на повну. Ідентифікуйте вільні землі та надайте їх в оренду за вигідними умовами орендарям, адже від цього залежить продовольча безпека всієї країни, - підкреслив Олександр Гнітецький.

За словами спікерів, зміни внесені до земельного законодавства дають можливість органам місцевого самоврядування спрощено розпоряджатися землями, змінювати цільове призначення ділянок без розроблення документацій, надавати в користування без проведення аукціонів.

Спрощення торкнулися поновлення договорів оренди сільськогосподарського призначення строк дії яких закінчився після введення воєнного стану, які тепер вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін. Також розширили перелік земельних ділянок, які можуть надаватися в користування без проведення земельних торгів. Тепер це земельні ділянки призначені для релокації підприємств, розміщення річкових портів (терміналів) на річці Дунай, будівництва мереж критичної інфраструктури, розміщення морських портів та ділянки для товарного сільськогосподарського виробництва.

При цьому відповідно до пп.2) (ї) п.27 Земельного кодексу України передача в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності, яка не віднесена до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, здійснюється без зміни її цільового призначення.

- Це означає, що розпорядження сільськогосподарськими землями фактично розширене до цілої категорії відповідно до ЗУ 2247, натомість ЗУ 2145 визначав лише земельні ділянки товарного сільськогосподарського призначення. Тому варто додатково провести аналіз вільних ділянок в межах категорії, які використовуються без документів, які можуть використовуватися, і навести з тим лад, - зазначив Олександр Гнітецький.

25.07.2022 - 14:32 | Views: 7179
Управління землями в умовах воєнного стану, - експерти U-LEAD продовжують роз’яснювати зміни до земельного законодавства

Tags:

land war Oleksandr Hnitetskyi

Source:

Read more:

27 March 2026

34 Nordic Municipalities Participate in the Nordic–Ukrainian Municipal Partnership Forum

34 Nordic Municipalities Participate in the...

On 25–26 March in Lviv, the first Nordic-Ukrainian Municipal Partnership Forum took place — a new format for...

27 March 2026

Денис Улютін закликав партнерів інвестувати у громади: «Люди повертатимуться туди, де є доступ до послуг»

Денис Улютін закликав партнерів інвестувати у...

У фокусі уваги – роль територіальних громад у відновленні соціальної сфери, залучення інвестицій у розвиток...

27 March 2026

Мінекономіки залучає міжнародну підтримку для громад: кластери, інвестиції та регіональне планування у сфері відходів

Мінекономіки залучає міжнародну підтримку для...

Як повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України, заступник Міністра Олександр...

27 March 2026

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт про стимулювання громад до роботи з міжнародною технічною допомогою

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт про...

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку...