На основі геоінформаційної системи (ГІС) в Україні буде здійснено моніторинг пошкоджень та руйнувань, яких зазнали регіони та громади внаслідок бойових дій. Це дозволить державі та місцевій владі об’єктивно оцінювати ситуацію з пошкодженими об’єктами соціальної та критичної інфраструктури та приймати ефективні рішення щодо планування відновлення і розвитку кожного регіону та кожної громади. Відповідну постанову щодо впровадження експериментального проєкту, розроблену Мінрегіоном, було прийнято на засіданні Уряду.
Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
«За допомогою такого інформаційного ресурсу буде створена база даних, яка допоможе здійснювати кроки з ліквідації наслідків війни та відбудувати Україну. Зокрема, щодо визначення обсягу фінансових ресурсів, необхідних для відновлення об’єктів інфраструктури в розрізі регіонів, районів, територіальних громад та населених пунктів, які постраждали від збройної агресії рф. А також визначення завданих державі збитків для підготовки у майбутньому відповідних позовів проти агресора», — сказав Олексій Чернишов.
Проєктом постанови пропонується:
Моніторинг пошкоджень та руйнувань на основі ГІС здійснюватиметься, зокрема за об’єктами житлового фонду та благоустрою, громадськими будівлями та спорудами у сфері освіти, охорони здоров’я, а також об’єктів житлово-комунального господарства. Надалі він може бути розширений завдяки доповненню шарів геоінформаційної системи щодо інших сфер. Зокрема, об’єктів транспортно-логістичної інфраструктури, бізнесу тощо.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що Уряд спростив порядок фіксації пошкоджень та руйнувань житлових будівель та споруд, завданих Україні внаслідок збройної агресії росії.
14 November 2025
Прифронтові регіони отримають близько 1 мільярда гривень для першочергових потреб
Прифронтові регіони отримають близько 1...
Додаткову дотацію у розмірі 936,6 млн грн для забезпечення першочергових потреб отримають з державного бюджету...
14 November 2025
Громади зможуть самостійно ухвалювати рішення про відновлення пошкодженого житла
Громади зможуть самостійно ухвалювати рішення...
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке дозволяє громадам самостійно запускати процес відновлення пошкоджених...
14 November 2025
‘Even under shelling, we think about development. Agglomeration is our chance.’
‘Even under shelling, we think about...
Interview with Anna Bychenko, Head of the Lyptsi Rural Military Administration, and Yevhen Lukianenko, Director of...
14 November 2025
Ukraine becomes full member of OECD Regional Policy Committee
Ukraine becomes full member of OECD Regional...
The Cabinet of Ministers approved a draft agreement in the form of an exchange of letters between the Government of...