Як співпрацюють громади Полтавщини - аналіз експертів

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували стан реалізації̈ договорів про співробітництво територіальних громад Полтавської області. Полтавська область продовжує бути лідером серед інших областей України по  договорам співробітництва громад. 9-ть договорів зі 119 по Полтавській області відносяться до територій громад-пілотів Проєкту ГОВЕРЛА: Миргородська (4), Сенчанська (0), Лубенська (1), Оржицька  (3), Диканська (1). У порівнянні з іншими громадами, області, серед загально їх загальної кількості – всього 60 громад,  32 громади зовсім не мають досвіду співробітництва.

Це свідчення наявності у спеціалістів громад досвіду ініціювання, підготовки та реалізації документів співробітництва (Миргородська, Лубенська, Оржицька, Диканська, крім Сенчанської). При цьому Миргородська та Оржицька громади мають помітні результати такої співпраці в питаннях поводження твердими побутовими відходами, створення центрів безпеки та пожежних станцій, що може бути використано як позитивний досвід досягнень співпраці в певних сферах для інших громад

Найбільш активними у співробітництві громади Полтавщини були в 2018 році. В цьому ж році було прийнято нову регіональну програму із закладанням мотиваційних заходів по підтримці та розвитку міжмуніципальної співпраці.

Однак, у Полтавській області не виявлено договорів співробітництва громад в сфері економічного розвитку. Можливо, громадам області необхідно ознайомитись з прикладами розбудови такого співробітництва в інших громадах, особливо, коли під час воєнного стану в області значно збільшилась кількість переміщених осіб та таким чином і значно збільшився інвестиційний кадровий потенціал. Однак, організація такого типу співробітництва повинна базуватися на дослідженні потенціалу переміщених осіб, їх потребах та можливостей залучення, адоптації в різних сферах соціально-економічного розвитку громад Полтавщини, враховуючі тенденції переміщення підприємств та підприємців. Можливо подумати над створенням нових сприятливих умов для релокованих бізнесів та розвитку підприємництва (через створення пільгових податкових режимів територій пріоритетного розвитку, індустріальних парків та бізнес-інкубаторів, тощо). 

03.06.2022 - 13:45 | Views: 1624
Як співпрацюють громади Полтавщини - аналіз експертів

Attached files:

Tags:

cooperation

Область:

Полтавська область

Source:

Share the news:

Read more:

30 November 2022

«Відповідальність – це перший крок до лідерства» - розмова про жіноче лідерство у місцевій владі

«Відповідальність – це перший крок до...

Згідно з індексом гендерного розриву, який опублікував Всесвітній економічний форум, жодній країні світу досі не...

30 November 2022

Залучення громадян до процесів ухвалення рішень: обговорення громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Залучення громадян до процесів ухвалення...

  Представники громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Житомирській, Рівненській і Закарпатській областях...

30 November 2022

Про електронні класні журнали розкажуть під час вебінару 2 грудня

Про електронні класні журнали розкажуть під час...

2 грудня 2022 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...