Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

 

Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям, які знаходяться на підконтрольній Україні території. Вдалося цього досягти за рахунок організованого переїзду переважної більшості працівників Кремінської міської військової адміністрації, вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, а також зміни місця юридичної реєстрації місцевого органу влади.

Про це Програмі U-LEAD розповіла заступниця начальника військової адміністрації Наталія Макогон.

«Весь березень наша громада прожила в обстрілах, то світло є, то ні, теж саме й зі зв'язком – то зникав, то з’являвся. Казначейство, банки та реєстри на території Луганщини не працювали і наша діяльність як громади була повністю заморожена – ми не мали змоги виплачувати зарплати та надавати необхідні послуги. Люди залишилися один на один у цій ситуації, тож ми прийняли рішення про термінову евакуацію населення та реєстрацію військової адміністрації на Рівненщині для негайного відновлення надання послуг та виплат заробітних плат», - розповіла Наталія Макогон.

За її словами, питання життєдіяльності мешканців громади тримаються на контролі адміністрації, а більшість необхідних послуг вони продовжують отримувати: дистанційно проводиться навчання дітей, лікарі надають консультації онлайн, працівники ЦНАПу допомагають з оформленням документів чи роз’ясненнями щодо отримання фінансової допомоги від держави. Продовжується й активна діяльність громади:

«У місті Рівному Кремінна МВА спільно з громадськістю створила волонтерський центр «Єднання заради Перемоги», діяльність якого спрямована на допомогу внутрішньо переміщеним особам Луганської області. Визначено регіональних координаторів в різних куточках України, з якими можна ознайомитися у нашому телеграм-каналі, який ми створили для комунікації з нашими мешканцями, там ми оперативно розміщуємо всю інформацію про наявні можливості для переселенців. Ми й надалі намагаємося співпрацювати з міжнародними програмами, шукаємо додаткові грантові можливості для ВПО та продовжуємо навчання працівників адміністрації, адже віримо, що вже незабаром треба буде повертатися на рідну землю та працювати над відновленням території», - говорить Наталія Макогон.

Як зазначив керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Луганській області Ігор Агібалов, такий підхід роботи громади є абсолютно раціональним та виправданим під час збройної агресії проти держави:

«Насправді варіантів реакції органів місцевого самоврядування в такий ситуації небагато: або позиція очікування звільнення, або – як це зробила Кремінська територіальна громада – переміщення, максимальне задіяння співробітників, консолідація переміщених мешканців та відновлення надання послуг для них. З боку регіонального офісу ми намагаємось максимально підтримувати такі громади через юридичне та фінансове консультування, обмін досвідом з іншими територіями та організацію простого спілкування між громадами. Ми точно знаємо, що таку активну позицію зайняли й інші громади області, навіть знаходячись тривалий час в окупації, ніж Кремінська територіальна громада. Опрацювання такого унікального досвіду стійкості органів місцевого самоврядування в період збройного конфлікту, вважаю, дасть нам можливість більш чітко підготувати і відновлення громад після звільнення від агресорів».

Світлина з сайту Кремінської міської військової адміністрації

Tags:

war stories war

Область:

Луганська область

Громади:

Кремінська територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

06 July 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 July 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 July 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...