Кам’янко-Бузька громада – одна з тих, яка першою відчула напад ворога. 24 лютого, близько 06:40 ранку, ворожі ракети вдарили по військовій частині у м. Кам’янка-Бузька. Однак і громада, і органи місцевого самоврядування, і підприємці швидко зреагували та об’єдналися в обороні.
“Ми розуміли, що на нас покладається багато викликів. Потрібно було копати окопи, облагородити землі, необхідні для військових потреб… Ніхто не відмовлявся помагати, хоча дехто і боявся”, – розповів Олег Омелян, голова Кам’янко-Бузької територіальної громади.
Зараз громада стикається з багатьома проблемами. Чимало з них допомагають вирішувати закордонні міста-партнери. До прикладу, три польські та одне німецьке місто постійно надсилають гуманітарні вантажі. У тому ж напрямі працює і місцева римо-католицька спільнота. Завдяки цьому, усі зареєстровані вимушено переміщені особи раз у два тижні отримують гуманітарну допомогу.
Детальніше про життя громади – у розмові:
Tags:
war stories war Stanislav Bezushko
Область:
Львівська областьГромади:
Кам’янка-Бузька територіальна громадаSource:
ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ
03 December 2025
Вакансія: Місцеві експерти з планування управління відходами (WM4U)
Вакансія: Місцеві експерти з планування...
Програма WM4U оголошує відбір двох експертів з планування у сфері управління відходами для роботи з кластерами...
03 December 2025
Оцінювання спроможності громад: що стоїть за новим підходом Мінрозвитку – розгорнутий матеріал
Оцінювання спроможності громад: що стоїть за...
Українські громади отримають новий інструмент, що дає можливість чесно й наочно побачити власну спроможність....
03 December 2025
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових громад
«3000 км Україною» – програма стартувала у...
Кабінет Міністрів ухвалив ряд рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та...
03 December 2025
Година запитань з Наталією Піпою «Оплата праці вчителів у 2026 році: що зміниться насправді?»
Година запитань з Наталією Піпою «Оплата праці...
Яким буде навантаження педагогічних працівників та чому збільшення педагогічного навантаження не означає масових...