Чигиринська громада на Черкащині відкрила координаційний центр для біженців

У місті Чигирин Черкаської області створили координаційний центр для біженців, де можна зупинитися, отримати інформацію щодо пошуку житла, гуманітарну допомогу, скористатися безкоштовною перукарнею.


Про це Укрінформу повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою».

Місцева громадська організація створила безкоштовний хостел на базі вільного простору для молоді та дітей в місті Чигирин. У центрі можна не тільки зупинитися, а й отримати інформаційну допомогу у пошуку житла на території громади, безкоштовні послуги соціальної перукарні, гуманітарну допомогу та консультацію щодо інших видів допомоги.

 

 

Як зазначила директорка благодійної організації «Фонд розвитку Чигиринщини» Діна Глазунова, за підтримки місцевого населення, місцевого бізнесу та міжнародних партнерів, тимчасовий притулок обладнали меблями, надали матраци, ковдри. Тут створено місця для ночівлі, з’явилася й кухня-їдальня з усім необхідним обладнанням, а також облаштувано душову, придбано бойлер. У планах – створення на базі центру безкоштовного практикуму арт-терапії для дітей вимушено переміщених осіб.

Одночасно притулок може розмістити до 20 людей. За перший місяць тут зупинялися та отримали різні види допомоги близько 350 осіб з Київської, Харківської та Чернігівської областей, з міста Краматорська, Маріуполя, Миколаєва, Одеси, з тимчасово окупованої частини Донецької області. Зокрема, пересенці отримали продуктові набори, засоби гігієни, памперси, дитяче харчування, корм для тварин, меблі, постіль, ліки, а також інформацію та допомогу щодо пошуку житла.

 

 

«Символічно те, що ми вже вдруге переобладнуємо наш вільний простір під виклики часу – на початку 2021 року тут працювала «Епідемія Добра» в рамках проєкту «Волонтерство у громаді» за підтримки «U-LEAD з Європою». Тоді ми з волонтерами збирали та формували «Торби добра» для соціально вразливих категорій населення громади, бо проєкт був спрямований на зміцнення соціальної згуртованості в громаді й подолання наслідків пандемії COVID- 19. Наразі створили центр для біженців від війни», - зазначила Діна Глазунова.

Центр співпрацює з багатьма місцевими громадськими та релігійними організаціями, волонтерськими ініціативами, які допомагають одягом, продуктами харчування, засобами гігієни, ліками. Наприклад, волонтерський центр «Чигирин – місце сили» надає дитячі іграшки, візочки, одяг та взуття, яких потребують гості центру.

Як зазначила Діна Глазунова, допомогу волонтерам центру у пошуку тимчасового житла для біженців надає Чигиринська міська рада, працівники якої сприяють й влаштуванню дітей до місцевих шкіл та дитячих садків, поновленню втрачених документів ВПО.

 

 

У найближчих планах – створення умов для прання та ремонту одягу, а також штабу гуманітарної допомоги для соціально вразливих категорій населення громади.

«Ще під час проєкту «Волонтерство в громаді», який ми спільно впроваджували з міською радою, відділ соціального захисту надав нам базу контактів осіб, які потребували допомогу під час пандемії COVID- 19. Всім цим людям допомога необхідна й тепер, бо більшість з них мешкає у сільській місцевості, а зараз – майже відсутнє транспортне сполучення між Чигирином та селами, продукти завозяться не у тих обсягах, що раніше. Тож, ми вже знайшли волонтерів, які своїм особистим транспортом розвозитимуть набори допомоги цим людям», - підсумувала директорка благодійної організації.

12.04.2022 - 12:50 | Views: 5541
Чигиринська громада на Черкащині відкрила координаційний центр для біженців

Tags:

war stories social services

Область:

Черкаська область

Громади:

Чигиринська територіальна громада

Source:

Укріформ

Read more:

22 January 2025

Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку

Миттєвого переформатування громад не буде....

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...

22 January 2025

Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі

Субвенція для професійного розвитку вчителів...

У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....

22 January 2025

Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України

Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...

З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...

21 January 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...