Logo

Наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 млрд грн, у порівнянні з 2021, - Олексій Чернишов

Протягом реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні власні доходи місцевих бюджетів зросли у чотири рази. Наразі Держбюджетом на 2022 рік прогнозовано очікується обсяг місцевих бюджетів у розмірі 437 мільярдів гривень, що на 87 мільярдів гривень більше, ніж у 2021 році. Про це сказав Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкриття Міжнародного експертного обговорення 2021 Програми «U-LEAD з Європою» «Партнерство заради розвитку», повідомила пресслужба Мінрегіону.

«Хочу подякувати нашим міжнародним партнерам — Програмі «U-LEAD» — за постійну експертну, технічну та фінансову підтримку, яку отримує Україна у впровадженні однієї з найважливіших для країни реформ — реформи місцевого самоврядування. Впродовж останніх декількох років в Україні було прийнято низку історичних рішень, які відкрили нові можливості для стабільного розвитку громад. Горизонтальні зв’язки і реалізація спільних проєктів створюють умови для регіонального економічного розвитку. Згідно з ухваленим Радою Держбюджетом, наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів має збільшитися на понад 87 мільярдів гривень у порівнянні з 2021-м», — зазначив Олексій Чернишов.

Зазначимо, подальше реформування місцевого самоврядування вимагає конституційних змін. Минулого тижня оприлюднено пропозиції щодо тексту змін до Основного Закону в частині децентралізації влади. Цей документ — результат масштабних консультацій влади з місцевим самоврядуванням та їхніми асоціаціями, які тривали протягом майже двох років. 

«Зміни до Конституції закріплять досягнення децентралізації та стануть результатом синергії зусиль усіх зацікавлених сторін, які вболівають за місцеве самоврядування. З впевненістю можна сказати, що вони відкриють можливості для повного завершення реформи місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади», - підкреслив очільник Мінрегіону.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада України прийняла Державний бюджет 2022. Яким він буде для громад  - є у інфографіці ТУТ.

07.12.2021 - 13:00 | Views: 643
Наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 млрд грн, у порівнянні з 2021, - Олексій Чернишов

Tags:

budget Oleksii Chernyshov

Source:

Мінрегіон

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

26 January 2022

Про службове розслідування і притягнення до «дисциплінарки» розкажуть під час вебінару 28 січня

Про службове розслідування і притягнення до...

28 січня 2022 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

26 January 2022

League Amore або Як німці у Привільному кіно знімали

League Amore або Як німці у Привільному кіно...

Частиною роботи з молоддю у Привільненській громаді Рівненської області стали зйомки фільму про кохання спільно з...

25 January 2022

The HOVERLA USAID Project has announced four new oblasts-partners

The HOVERLA USAID Project has announced four...

On January, 25, 2022, the HOVERLA USAID Project announced that the Zhytomyr, Zakarpattia, Odesa and Rivne oblasts...

25 January 2022

The best practices of municipalities’ response to the pandemic repercussions in Ukraine – a guidebook

The best practices of municipalities’ response...

The Institute of Peace and Understanding public organization has presented the guidebook “The best practices of...

25 January 2022