Район, де добре… об’єднуватися

У Володимир-Волинському р-ні три громади з усіх шести, які стали об’єднаними в числі перших. П’ять (загалом в області) вже пішли на вибори й з усіх сил будують новий формат самоврядування, що має принести достаток і благополуччя. 

Загалом децентралізація – це такий устрій, при якому на місцях заробляють і витрачають. Нормально, правда ж? Причому таке – в усіх європейських країнах. І давно. А Володимир-Волинський – район прикордонний. Очевидно, саме це й зіграло свою роль, бо тут бачать, як живуть поляки, от і вирішили спробувати собі.

Зимне раніше асоціювали хіба зі знаменитим жіночим монастирем, куди свого часу любили навідатися VIP-персони українського політикуму та шоу-бізнесу. Тепер славна на всю Україну й сільрада: Зимне – перший створений на Волині центр об’єднаної громади.

Саме тому сюди тепер частенько навідуються журналісти та влада. Нещодавно побували з робочим візитом і директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк, експерти Петро Верзун, Олег Герасимчук.

Очевидно, не останню скрипку в такому лідерському об’єднанні зіграло й те, що Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик – молодий, енергійний та амбітний керівник, котрий не боїться нового. 

Він так і каже: «Я розумів, що боятися – нічого. Якщо й не виграємо від цієї реформи, то не втратимо точно». Тепер, хоч і зізнається, що зіштовхнувся з проблемами, котрих геть не очікував, усе одно працює на майбутній розвиток.

Коли зачепили тему бюджету, то безпосередньо обговорювали й підготовку проектів, адже ці питання тепер – невід’ємні одне від одного. Бо ж створення об’єднаних громад, передача їм коштів та повноважень у нашій державі відбувається не від гарного життя, а через те, що вже дійшли до крайнощів і 80% сільських рад в Україні стали глибоко дотаційними. Тому створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення бізнесу – одна з головних умов майбутнього життя громад. Більше ТУТ

Область:

Волинська область

Source:

«Волинська газета»

Read more:

05 July 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 July 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 July 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 July 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...