На шляху до реалізації однієї з найважливіших реформ в Україні, пов’язаній з децентралізацією, завдання влади – допомогти об’єднаним територіальним громадам, проконсультувати їх з правових, економічних, соціальних питань, надати сприяння у процесі формування бюджетів.
Про це на засіданні колегії говорив голова облдержадміністрації Олег Гончарук.
«Повинне бути повне сприяння представників влади тим, хто вже об’єднався, – зауважив голова ОДА. – Хто лише планує це зробити, мають переконатися, що об’єднання – процес добровільний, який веде до покращення умов життя».
Як зазначив на колегії директор Офісу реформ Руслан Панасюк, згідно перспективного плану, напрацьованого в області, на Прикарпатті мало би функціонувати 63 об’єднані територіальні громади (ОТГ). Однак, враховуючи економічну слабкість десяти з них, у кінцевому результаті Івано-Франківщина матиме 53 ОТГ. На сьогоднішній день 4 громади в області повністю пройшли процес об’єднання (Печеніжинська, Старобогородачнська, Верхнянська, Білоберізька). На завершальному етапі – Бурштинська ОТГ.
Дві об’єднані територіальні громади (Печеніжинська, Старобогородчанська) зареєстровані офіційно.
10 April 2026
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення разом із людьми, а не «для галочки»
Деліберація в громадах: як ухвалювати рішення...
Шукаєте дієві інструменти, щоб залучити мешканців до прийняття важливих рішень, але стикаєтеся з тим, що публічні...
10 April 2026
Володимир Зеленський відзначив представників...
Президент України Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад відзначив державними...
10 April 2026
Сплата податків через «Дію»: громади вимагають...
Акцент дня в Рівному: не більше повноважень, а сучасні сервіси. Експеримент Мінрозвитку – перший крок, який має...
09 April 2026
Мінфін: у I кварталі 2026 р. до загального...
Протягом I кварталу (січень-березень) 2026 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 139,6 млрд грн, що на...