Голова облдержадміністрації Григорій Самардак провів он-лайн нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА, головною темою якої стала реформа децентралізації.
Так, за словами начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Олександра Билима, облдержадміністрація спільно з Офісом реформ розробила проект перспективного плану формування територій громад регіону. Ним було передбачено створення 69 громад замість 299 існуючих. Кабінет Міністрів України затвердив план стосовно 51 територіальної громади. Із 13 не затверджених громад було запропоновано сформувати вісім, стосовно ще п’яти робота триває.
Наразі утворено шість об’єднаних територіальних громад: сільські Берестівська, Преображенська, Смирновська, Чапаєвська та селищні Комиш-Зорянська і Веселівська. 25 жовтня в них відбулися перші місцеві вибори. Нині розпочато процедуру державної реєстрації об’єднаних територіальних громад як юридичних осіб та створення їх робочих керівних органів.
Проблемним питанням залишається відсутність у перспективному плані Чапаєвської громади Пологівського району. Подібних неврахованих громад в Україні нині нараховується 63. Аби Чапаєвська громада могла перейти на прямі відносини з держбюджетом, облдержадміністрація підготувала зміни до перспективного плану. Планується, що це питання, а також зміни стосовно ще восьми нових громад будуть розглянуті на наступній сесії обласної ради.
Керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун повідомив, що робота з об’єднання нових територіальних громад триває: проводиться роз’яснення та обговорення всіх проблемних питань.
- Вважаю, що Офіс реформ у Запорізькій області провів дуже потужну роботу в досить стислі терміни. Проте ми не маємо на цьому зупинятися. В майбутньому Офіс реформ має перевести свою роботу у формат аналітичної ради з такими ключовими напрямками як охорона здоров’я, екологія, ЖКГ, розвиток правоохоронної системи, інвестиційного напрямку та багатьох інших. Тож до 25 грудня потрібно підготувати кілька варіантів концепції подальшої роботи цієї структури. Адже, в першу чергу, реформа децентралізації в області має бути спрямована на благо запоріжців, - наголосив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.
19 December 2025
Locally-led Recovery Planning: How Polaris Strategic Sessions Work
Locally-led Recovery Planning: How Polaris...
The Polaris Programme continues to provide systematic support to hromadas under its Locally-led Recovery sphere. In...
19 December 2025
Boryslav City Council approves new Community Charter
Boryslav City Council approves new Community...
Today, on 18 December, the Boryslav City Council made a historic decision by approving the Charter of the Boryslav...
19 December 2025
Public Finance for Children (PF4C) Ukraine's State Budget 2026 Overview
Public Finance for Children (PF4C) Ukraine's...
UNICEF Ukraine has prepared a brief overview of Ukraine’s State Budget for 2026, with a focus on financing for social...
19 December 2025
Питання релокації пожежно-рятувальних...
“Велика війна” зумовлює не завжди очевидні виклики для територіальних громад. Хоча законодавчі органи активно...