Історії успіху 14 громад-партнерів програми USAID DOBRE

Історії успіху – це видання про розвиток, досвід і досягнення громад-партнерів програми USAID DOBRE, призначене передусім для активістів, волонтерів, зацікавлених людей з необ’єднаних громад та мешканців ОТГ.

 

 

Чотирнадцять історій про те, як громади знаходять можливості для реалізації своїх ідей. Історії про людей, які працюють і розвивають свою громаду. У кожному селі чи маленькому містечку є активні мешканці, які готові будувати громаду такою, де буде комфортно жити їхній родині. Саме сім’я, за відгуками наших героїв, це те, що мотивує їх до пошуку і створення можливостей у своїх населених пунктах. Обсерваторія у сільській школі, музей-майстерня, STEM-клас, коворкінг-центр – далеко не повний перелік об’єктів, які створили люди у своїх громадах. Для кожної громади, описаній у книзі, обрано певну тему чи проект, який вдалося реалізувати завдяки спільній роботі мешканців громади. Кожен досвід – унікальний, адже люди створюють саме те, що потрібно їм і їхній громаді. Проте ці історії є прикладом тих, хто планує об’єднуватися чи уже створив ОТГ і тільки починає шукати можливості для своїх ідей.

Видання створила команда УКМЦ-DOBRE. Усі історії проілюстровані художніми фотографіями.

У листопаді друковані книги презентують під час інвестиційного хабу у Києві. Але уже зараз ви можете завантажити електронну версію збірника українською та англійською мовами:

 

Історії успіху / Success stories

 

Асканія-Нова селищна об’єднана громада, Херсонська область. Асканія-Нова відома у Європі своїм біосферним заповідником, проте у нашій книзі ми розповідаємо про інше – спорт. У громаді оновили та розбудували три стадіони. Два з них − у селищах Питомник та Молочне. Знищені часом майданчики відновили, і тут вже встигли відбутися декілька чемпіонатів районного та обласного рівнів. Третій стадіон розташований у центрі громади. Ще в березні минулого року тут був пустир, а вже у вересні з’явилася «Асканія-Арена».

 

 

Байковецька сільська об’єднана громада, Тернопільська область. У невеличкому селі під Тернополем працює перша сільська автоматизована обсерваторія, через яку споглядати галактики можна з будь-якої точки України. Школярі Байковецької сільської об’єднаної громади давно опановують науку астрономію, проте про обсерваторію такого рівня раніше можна було лише мріяти.

 

 

Баштанська міська об’єднана громада, Миколаївська область. Уже в перший рік роботи громаді вдалося залучити 50 мільйонів гривень. За цією сумою стоїть щоденна робота людей, які готують проекти, пишуть стратегії та плани. У громаді створили інвестиційний відділ, який займається написанням проектів на фінансування. Зі створення цього відділу треба починати розвиток громади – переконані у Баштанській ОТГ.

Бобринецька міська об’єднана громада, Кіровоградська область. Уже майже рік, як баскетбол у цій громаді вийшов далеко за межі шкільних секцій. Тепер позмагатися у спритності та влучності на реконструйований майданчик приходять цілими родинами. Місцеві жителі активно долучилися до реалізації проекту: допомагали встановлювати огорожі навколо майданчика, стійки для баскетбольних щитів, готували поверхню під нове покриття.

 

 

Доманівська селищна об’єднана громада, Миколаївська область. Активні мешканці громади знайшли можливості перетворити 300 квадратних метрів розваленого приміщення у багатофункціональний коворкінг-центр, який уміщує простір для роботи чи тренінгів, відпочинку і перегляду 3D-фільмів, зал для занять фітнесом.

Маловисківська міська об’єднана громада, Кіровоградська область. Понад 700 дітей у громаді відвідують різноманітні гуртки. Показові польоти виготовлених дітьми літальних апаратів супроводжують міські свята та представлені на виставках різного рівня. Проте одними лише секціями діти не обмежуються − завдяки своїй активності вони зросли до реалізації власних амбітних проектів і дієвої практики у стінах міської ради.

Мереф’янська міська об’єднана громада, Харківська область. У Мереф’янській громаді не залишилося жодного домоволодіння, мешканці якого не створили орган самоорганізації. Тут діє дев’ять об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та дев’ять районних комітетів органів самоорганізації населення (ОСН). Мешканці громади самі вирішують, у якому під’їзді час відремонтувати дах, і яка з вулиць потребує благоустрою.

 

 

Новоукраїнська міська об’єднана громада, Кіровоградська область. «Перш ніж щось зробити − спитай у людей, що їм потрібно» − за таким принципом у громаді  активують та мотивують мешканців. Адже якщо люди не тільки споглядають «звіти» із благоустрою, а й самі долучаються, пропонують власні ідеї чи допомагають роботою − вони відчувають відповідальність за свою громаду й цінують зроблене. Як змінюється свідомість людей у об’єднаній громаді – читайте в історії успіху Новоукраїнської ОТГ.

 

 

Покровська селищна об’єднана громада, Дніпропетровська область. Громада сьогодні є лідером з упровадження молочних кооперативів. На розвиток кооперативного руху було залучено мільйони гривень – це і внутрішні, і зовнішні інвестиції. Тут кооперація частково вирішує проблему зайнятості населення.

Прибужанівська сільська об’єднана громада, Миколаївська область. У червні цього року на території громади запрацювали чотири дитячих майданчики і п’ять центрів дозвілля. Ще один − планують відкрити до кінця року. А ще в одному з населених пунктів громади встановлять майданчик вуличного воркауту, але селам за нього доведеться позмагатися між собою. Як громаді вдається однакого залучати всі села до втілення проектів – читайте в історії успіху.

Присиваська сільська об’єднана громада, Херсонська область. Лемурійське озеро або Мертве море України розкинулося на території Присиваської громади. Його вода має яскраво-рожевий колір, берега вкриті білосніжними соляними кристалами, які мають лікувальні властивості. Щодня сюди приїздить близько півтисячі туристів. У громаді знайшли спосіб забезпечити гостям місця для ночівлі і одночасно організували самозайнятість для мешканців громади.

 

 

Слобожанська селищна об’єднана громада, Дніпропетровська область. Молоді активісти громади мобілізували молодь та знайшли можливості для створення молодіжної радіостанції на базі місцевої школи. Вона слугуватиме новим медіаресурсом для мешканців, а також навчальним майданчиком для старшокласників, що цікавляться журналістикою.

Теребовлянська міська об’єднана громада, Тернопільська область. Іще два роки тому мандрівники приїздили в Теребовлянську громаду, аби лише відвідати фортецю − філію заповідника «Замки Тернопілля». І вважали, що тут більше немає нічого цікавого. Проте цей міф швидко розвіяли ті, хто бачить у своїй громаді набагато більше. Зараз туристична маршрутна карта громади налічує 15 історичних та архітектурних пам’яток.  Тут діє туристично-інформаційний центр і музей-майстерня, а на подвір’ї центру готують арт-простір − майданчик для спілкування і перегляду фільмів просто неба. Поряд планують створити «Музей на дереві».

 

 

Царичанська селищна об’єднана громада, Дніпропетровська область. Кілька років тому царичанська школа приєдналася до дослідно-експериментальної діяльності з запровадження STEM-освіти. Сьогодні на базі школи, крім гуртків комп’ютерної грамотності, програмування, діють авіамодельний гурток і STEM-центр, кабінет астрономії та робототехніки. Школярі залюбки беруть участь у різних проектах, досліджують космос та вивчають рідний край.

До речі, “Історії успіху” та “Туристичний довідник новими громадами України” українська делегація привезла із собою в США під час навчальної поїздки. Видання про успіхи децентралізації в Україні поповнять фонди найбільшої бібліотеки світу – бібліотеки Конгресу США.

Теги:

DOBRE Кращі практики туризм

Область:

Херсонська область Харківська область Тернопільська область Миколаївська область Кіровоградська область Дніпропетровська область

Громади:

Покровська територіальна громада Слобожанська територіальна громада Царичанська територіальна громада Байковецька територіальна громада Теребовлянська територіальна громада Мереф'янська територіальна громада Асканія-Нова територіальна громада Присиваська територіальна громада Бобринецька територіальна громада Маловисківська територіальна громада Новоукраїнська територіальна громада Баштанська територіальна громада Доманівська територіальна громада Прибужанівська територіальна громада

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 листопада 2021

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада отримала виграш та почала впроваджувати проєкт

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада...

  Півмільйона гривень на реалізацію проєкту «Компостуй – громаду гуртуй» громада уже отримала від...

22 листопада 2021

Малу IT-академію для дітей відкрили у Глибоцькій громаді

Малу IT-академію для дітей відкрили у...

Малу IT-академію для дітей відкрили у сесійній залі Глибоцької громади, за підтримки Програми USAID DOBRE. Учні...

18 листопада 2021

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут...

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду...

18 листопада 2021

Княжа громада. Репортаж з Львівської області

Княжа громада. Репортаж з Львівської області

Як Давидів повернув собі колишню заможність, приєднавши 22 села і створивши порт. Автор: Дмитро Синяк Давидів...

17 листопада 2021

Перший на Сумщині притулок для постраждалих від домашнього насильства з’явиться у Тростянецькій ТГ

Перший на Сумщині притулок для постраждалих від...

Перший на Сумщині притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, на початку наступного року з’явиться...