27 вересня 2023
Logo slogan

У Києві презентували документальний фільм про досягнення громад

19 серпня 2021 року у Києві відбулися презентація короткометражного фільму «Вільні громади: успіх у деталях» та панельна дискусія «Незалежна країна – вільні громади: шлях до національної стійкості». Захід до 30-ї річниці Незалежності України організував Український кризовий медіа-центр в рамках Програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE).

 

 


Фільм продемонстрував позитивні зміни та результати децентралізації у семи громадах та показав, як розвивається Україна завдяки дієвим і вмотивованим людям. Стрічка підготовлена УКМЦ спільно зі студією документального кіно DocNoteFilms Production за підтримки Програми USAID DOBRE.

Під час дискусії народні депутати, представники центральних органів влади, місцевого самоврядування та програм міжнародної технічної допомоги обговорили взаємозв’язок демократичних цінностей і децентралізації влади, досягнення місцевого самоврядування, а також завдання для подальшого розвитку громад та України.

На думку народного депутата України Віталія Безгіна, децентралізація - процес невідворотній:

“Сім років розвитку суттєво збільшили суб'єктність прогресивних лідерів місцевого самоврядування, збільшили їхню політичну вагу і вплив. Із юридичної точки зору, реформу треба “зацементувати” змінами до Конституції”.

 

 

Учасники дискусії відзначили, що основне досягнення децентралізації полягає в тому, що вона змінює менталітет українців та дає можливість людям самим вирішувати значну частину питань.

“Місцеві громади - це ті частинки, соти, що об'єднують Україну. Хто отримав відповідальність за розвиток своєї території, хто відчув свої можливості і побачив свою перспективу - будуть не просто мешкати в громаді. Вони боротимуться за свою територію, за своє майбутнє. І найголовніше, що реформа змінює і наш менталітет”, - підкреслив  В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України.

 

 

Представники місцевого самоврядування вважають, що громади, які добровільно об'єдналися у 2015 році, змогли досягнути значних успіхів. Зокрема, Світлана Спажева, голова Покровської територальної громади Дніпропетровської області, зазначила, що впевненість та бажання розвиватися дала саме децентралізація:

“У громаді працює рада економічного розвитку, інвестиційний відділ. Програма DOBRE допомогла нам розробити Стратегію розвитку та комунікаційну стратегію. Тепер ми вчимося приймати рішення спільно з жителями і разом нести відповідальність. Також маємо два переробних підприємства, три кооперативи та єдине сільгосппідприємство в Україні, яке надає послуги зі створення кооперативів. Окрім того, ми співпрацюємо з іншими громадами: уклали вже п'ять договорів міжмуніципального співробітництва. У нас є велике бажання рухатися вперед, бо ми свято віримо в те, що робимо. І цю впевненість нам дала децентралізація".

 

 

Марк Еллінгстад, директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку в Україні (USAID), запевнив, що і в майбутньому Україна отримає підтримку реформи з децентралізації:

"На мою думку, жодна з країн настільки швидко не подолала такий шлях у децентралізації, як це зробила Україна. Також я не можу не відзначити, що зусилля Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) не були марними. Ми побачили у цьому фільмі чудові ініціативи, як вони реалізовувалися і людей - справжніх лідерів громад. Вони розповідали про те, яким чином досягали успіхів, як знаходили консенсус на різних рівнях, аби цю реформу продовжувати і успішно здійснювати. Якщо говорити про плани на майбутнє, то з задоволенням можу сказати, що USAID продовжить підтримку реформи з децентралізації".

 

Приєднані зображення:

Теги:

Віталій Безгін В'ячеслав Негода DOBRE

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 вересня 2023

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану -...

Радник U-LEAD прояснює повноваження роботодавців, права працівників, загальні положення, за якими працівник може...

27 вересня 2023

Укриття в школах та лікарнях можна будувати без окремого відведення землі

Укриття в школах та лікарнях можна будувати без...

В умовах тривалої повномасштабної агресії російської федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних...

27 вересня 2023

Як громада зуміла не лише знайти шляхи утримання локального бізнесу, але й залучити нових інвесторів

Як громада зуміла не лише знайти шляхи...

  Бердичівська громада, що на Житомирщині, складається лише з трьох населених пунктів, але досить...

27 вересня 2023

Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Менеджер з грантів –...