Дехто в районних та обласних адміністраціях усе ще не підтримує, а часом і блокує процеси добровільного об’єднання громад. І таку позицію не можна зрозуміти, оскільки громади після об'єднання забирають на себе повноваження з управління території, за якими йдуть відповідні ресурси. Мудрі керівники районів та областей усвідомили, що об’єднання громад – це не проблема, а можливості для розвитку і побудови ефективної системи управління територіями. Це можливості для соціально-економічного розвитку всього регіону, які створюють об'єднані територіальні громади та міста.
Про це в ефірі «Радіо НВ» сказав експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря.
За його словами, у більшості областей та районів зрозуміли користь від об’єднання громад. Спроможні ОТГ вже навчились залучати і ефективно використовувати кошти для розвитку своїх територій, виконувати усі господарські функції, надавати доступні та якісні послуги людям. Отже громади поволі перебирають на себе усі непритаманні районам та областям повноваження. «Навіщо цьому упиратися? Навпаки, ОДА і РДА мають це стимулювати, щоб залишалося більше можливостей і ресурсів для виконання своїх функцій: стратегічних, наглядових, консультаційних», - вважає експерт.
Він зазначив, що там, де це відбувається саме так, процеси об’єднання проходять активніше. В Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Хмельницькій, Чернігівській областях, наприклад, більше половини територій вже знаходяться в ОТГ. «Люди там відчувають усе більше позитивів від реформи: оновлені дитсадки, школи, лікарні, відремонтовані і освітлені дороги, нові водогони, вищий рівень соціальних, комунальних та адміністративних послуг. Як наслідок, там зростає довіра людей до влади – і не лише місцевої, а й районної, обласної, центральної. А там, де мудрості керівництву районів та областей бракує, досі маємо стару неефективну систему управління територіями. Там мало що змінюється на краще, а у людей панує недовіра до влади і змін, бо звідусіль їх запевняють, що будь-які зміни лише нашкодять», - впевнений Іван Лукеря.
Більше про об’єднання громад - ТУТ
Теги:
Іван Лукеря створення спроможних громад
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
01 липня 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 липня 2025
Надмірні координація і планування можуть зашкодити мотивації та творчості агентів місцевого розвитку. Минуло вже...
01 липня 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 липня 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...