01 квітня 2023
Logo slogan

Новації законодавства у сфері місцевого економічного розвитку обговорили у Полтаві

17 січня у Полтаві відбулося обговорення законодавчих основ місцевого економічного розвитку на спільному заході Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Асоціації міст України.

Понад 100 учасників, серед яких народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти АМУ та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» долучилися до заходу.

Обговорювали законодавчі новацій у сфері державної регіональної політики та місцевого економічного розвитку, тенденції і наслідки відповідних законодавчих ініціатив, зокрема проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (№ 5323).

Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адмінтерустрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, сказав:

«Завдяки таким заходам ми можемо вести діалог та отримати зворотний зв’язок від громад, щоб порядок денний формувався за їхньої участі. Ключові речі законопроєкту №5323: стратегічність і синхронізація всіх рівнів - державного, регіонального та рівня громад. Так як Мінрегіон впроваджуватиме політику, він повинен мати і контрольно-наглядову функцію. Також має бути реформований ДФРР як у контексті обсягу, так і у процесі відбору проєктів, зокрема на рівні обласних комісій. Крім того, має бути налагоджена система моніторингу – щоб рішення ухвалювались на основі даних».

Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України, зазначив:

«Регіональна політика – це політика впровадження і політика розвитку. Маємо надію, що законопроєкт №5323 буде схвалено в цілому, адже він є фундаментальним і задає ті рамки, в яких громади будуть працювати всі наступні роки. Три основні стовпи регіональної політики - планування, фінансування і управління регіональним розвитком. Кожна громада повинна мати стратегію, тобто чіткий план на кілька років вперед, адже це допоможе наперед планувати проекти економічного розвитку і отримати державну підтримку на їх втілення. Завдяки тому, що фінансові інструменти будуть прикріплені до стратегій розвитку, громади отримають прогнозовану і стабільну підтримку від держави».

Максим Калінін, заступник Голови Полтавської обласної державної адміністрації, зазначив:

«У листопаді 2021 року Полтавська область підписала угоду про наміри, яка заклала основу для співпраці з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Сьогоднішній захід є практичним кроком по реалізації цієї співпраці і підвищення інституційної спроможності».

Він також додав:

«Проєкт закону запроваджує кілька важливих новацій. Одна з основних - трирівнева система стратегічного планування - держава, регіон, громада. Обласна адміністрація працює з громадами та територіями та допомагає у написанні стратегій регіонального розвитку».

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», сказала:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» працює з профільним Комітетом ВРУ, з обласною адміністрацією та радою, і, звичайно, з громадами з підвищення інституційної спроможності та ефективності стратегічного планування в першу чергу на місцевому рівні. Законодавство буде ефективним лише тоді, коли воно спрацює на рівні громад. Саме тому вони мають бути залучені до його розробки та надавати зворотний зв’язок. Наш партнер – Асоціація міст України – є важливою ланкою для створення майданчика для збору та адвокації інтересів громад».

Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ, підсумувала:

«Це вже другий спільний захід Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Асоціації міст України в Полтаві. Про важливість та актуальність піднятих тем, свідчить і кількість присутніх, і, що важливіше, - жвава, часом, гостра дискусія та питання, які озвучують представники органів місцевого самоврядування перед поважними спікерами. Сьогодні питання стратегічного планування регіонального та місцевого розвитку важливе для громад, тому, впевнена, практичні поради, реалізація та напрямки підтримки стануть в пригоді».

18.01.2022 - 10:38 | Переглядів: 2044
Новації законодавства у сфері місцевого економічного розвитку обговорили у Полтаві

Приєднані зображення:

Теги:

регіональний розвиток Іван Лукеря Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 березня 2023

У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад

У Полтаві відбулася конференція для...

28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...

31 березня 2023

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...

31 березня 2023

Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку

Золочівська міська громада розпочала роботу зі...

29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...

31 березня 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...