Вперше в історії новоствореної поліції громада сама собі обрала кандидата на посаду дільничного офіцера поліції і направила його на конкурс. Ярослав Сівак повністю виправдав сподівання односельчан — пройшов усі випробування, навчання і повернувся до рідного села вже у формі. Більше трьох місяців він уже працює на посаді дільничного, а селяни не можуть натішитись, бо за такий короткий час Ярослав зумів навести порядок та здобути довіру та авторитет у громаді.
У Наркевицькій об’єднаній територіальній громаді, що на Хмельниччині, тривалий час не було свого дільничного. Тож коли в Головному управлінні Національної поліції в області оголосили відбір на заміщення вакантних посад дільничних офіцерів поліції, громада сама обрала свого кандидата і відправила його на конкурс. Ярослав Сівак блискуче пройшов усі етапи відбору, 4-місячне навчання і вже більше трьох місяців безпосередньо працює «на землі».
25-річний дільничний за своє життя встиг здобути юридичну освіту, попрацювати на заводі, в адвокатурі, місцевому музичному колективі і навіть побував на заробітках за кордоном. Коли ж громада висловила йому довіру і запропонувала стати дільничним — без вагань погодився.
Обслуговую 24 села. Це Наркевицька об’єднана тергромада та довколишні села, які до неї не входять, але належать до моєї дільниці. На цій території проживає близько 8 тисяч населення, — розповідає Ярослав Сівак. — Найпоширеніші проблеми — це розпивання спиртного в громадських місцях, сімейні сварки, браконьєрство. Але завдяки тому, що мені активно допомагають члени громадського формування, нам вдається з цим боротися.
Зараз у Наркевичах та інших селах об’єднаної тергромади не можуть натішитися новим дільничним, адже за такий короткий час Ярослав зумів навести порядок на території обслуговування та здобути довіру і повагу селян. А для місцевих школярів він є справжнім прикладом для наслідування, бо ж активно займається спортом, веде здоровий спосіб життя та чудово грає на фортепіано.
— Відколи у нас з’явився свій дільничний, значно спокійніше у селищі стало — уже не сидять п’яні по лавочках, бояться його, — говорить Світлана Макушак, художній керівник місцевого будинку культури.
— Найголовніше, що дільничний має авторитет як серед молоді, так і між старшими людьми, — доповнює слова пані Світлани місцевий житель Сергій Литвинюк.
— Ярослав дуже вимогливий до всіх без вийнятку. Ми це бачимо на власні очі. Та й з інших сіл чула тільки хороші відгуки, — розповідає про Ярослава його колишня вчителька Валентина Вигоняйло. — Ви тільки подивіться на нього: гарний, молодий, підтягнутий, сильний і розумний. Такими мають бути усі поліцейські.
Дільничному активно допомагають члени громадського формування «Громада і порядок». Майже в кожному селі тергромади проживає представник цього формування, тож разом з дільничним вони тримають під контролем усе, що відбувається на території обслуговування, та оперативно реагують на різні правопорушення. Єдина проблема — це відсутність транспорту, але керівництво громади обіцяє найближчим часом вирішити це питання.
Відео:
Теги:
поліція безпека безпека практики
Область:
Хмельницька областьГромади:
Наркевицька селищна об’єднана територіальна громада Наркевицька територіальна громадаДжерело:
Сектор комунікації поліції Хмельницької області
12 грудня 2024
Вакансія! Старший(а) експерт(ка) із...
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
12 грудня 2024
Вакансія! Фахівець(чиня) з розвитку спроможності громад
Вакансія! Фахівець(чиня) з розвитку...
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...