Децентралізація в Україні триває три роки. І зараз вже усі підтримують необхідність реформування системи місцевого самоврядування в країні. Але, на жаль, до цього часу ще багато хто розуміє децентралізацію по-своєму, ставлячи на перше місце власні амбіції, а не інтереси людей.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час зустрічі представниками місцевого самоврядування Полтавської області.
«З самого початку реформи у 2014 році Мінрегіон має чітку позицію: місцеве самоврядування потрібно зміцнити, передавши більше повноважень, ресурсів та відповідальності тій владі, яка найближче до людей, тобто – у громади. Цим шляхом ми і рухаємося вже протягом трьох років. Але реформа передбачає і рух назустріч, тобто багато в чому ініціатива має надходити і від самих голів та депутатів громад, їй мають сприяти на регіональному та районному рівнях. Натомість часто замість конструктивного діалогу, готовності об’єднувати зусилля і співпрацювати заради розвитку, ми отримуємо пропозиції на кшталт: дайте нам гроші, а ми самі розберемося, що з ними робити», - зазначив В’ячеслав Негода.
За його словами, держава не знімає з себе обов’язку фінансової підтримки місцевого самоврядування, навіть більше, - розмір державного сприяння регіональному розвитку щороку зростає. «Але досвід останніх років доводить, що успіху досягають в тих громадах, у тих районах, де переходять від споживацької ідеології до стратегічного мислення, де намагаються скористатися перевагами реформи, очолити її, а не лише шукають у ній недоліки. Успіх там, де стають спроможними не лише використовувати ресурси, а де самі починають їх створювати», - сказав Перший заступник Міністра.
За словами В’ячеслав Негоди, аналізуючи досвід 366 вже створених об’єднаних громад, їхні успіхи та труднощі, вже з упевненістю можна сказати, що готовність і спроможність до змін з’являться там, де їх починають робити.
«Мабуть, такою є людська природа – ми ніколи не готові до змін і все чекаємо слушної нагоди, ідеальних умов для початку чогось нового. Але правда у тому, що розвиток починається тоді, коли робиться перший крок на зустріч можливостям. Децентралізація і є для громад тією можливістю, яку треба використовувати за будь-яких умов», - зазначив Перший заступник Міністра.
Він закликав голів громад та представників органів місцевого самоврядування районного рівня не втрачати дорогоцінний час, не сприймати можливі труднощі як причину для бездіяльності, а доводити своїм виборцям спроможність до змін – використовувати існуючі можливості та досвід сусідів і починати змінювати життя на своїх територіях на краще.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Полтавська областьДжерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
01 квітня 2025
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для громад та бізнесу
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для...
Міністерство розвитку громад та територій спільно з проєктом "Відновлення для всіх" (RFA) продовжує готувати каталоги...
01 квітня 2025
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми...
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми...
01 квітня 2025
Нагляд як партнерство і допомога - думки про необхідність забезпечення законності рішень на місцях
Нагляд як партнерство і допомога - думки про...
Україна єдина країна на Європейському континенті, яка не має цивілізованого нагляду за законністю рішень органів...
01 квітня 2025
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для місцевого самоврядування
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для...
Автор: Павло Пущенко, експерт із залучення мешканців, програма Polaris Протягом 2024 року в Україні було...