Як працюватимуть у громадах нові поліцейські офіцери - коментар МВС

Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко пояснив, як працюватимуть поліцейські офіцери громади, які замінять дільничних інспекторів в Україні, хто контролюватиме їхню роботу та оплачуватиме її, повідомляє Суспільне Новини.

Як розповів Володимир Мартиненко в ефірі Українського радіо, поліцейський має перебувати у громаді 98% часу.

“Не тільки перебувати, а й жити на території громади, постійно працювати, спілкуючись з громадою. Він буде займатися превенцією правопорушень у цій громаді і розслідувати дрібні злочини, ті, які не потребують залучення слідчо-оперативних підрозділів", — сказав він.

Радник очільника МВС запевняє, що хоча обов’язки поліцейського громади подібні до дільничних інспекторів, відмінність між ними є. Наприклад, дільничний не завжди був на території громади. Також, за словами Мартиненка, у багатьох випадках саме дільничні стали поліцейськими офіцерами громад.

Володимир Мартиненко уточнив, що поліцейських готуватимуть за таким принципом: відбір, тестування, навчання і співбесіди. Контролюватиме їх ефективність та платитиме за роботу і громада, і Нацполіція.

"У поліцейського громади йде солідарне фінансування. Тобто громада частково покриває ті витрати, які пов’язані з його роботою. І, відповідно, цей офіцер підзвітний цій громаді, але підпорядковується вищому керівництву Національної поліції. Але контроль його діяльності є з боку керівництва громади, жителів цієї громади та оцінкою його діяльності. За результатами цього контролю й оцінюється його діяльність. Поки що, з боку тих громад, в яких вже працюють поліцейські, нарікань на їхню роботу немає", — сказав радник міністра.

Він уточнив, що проєкт "Поліцейський громади" запустили ще наприкінці травня 2019 року, а закінчити планують до кінця 2020 року. Також Мартиненко додав, що Нацполіція постійно звертається до громад з ініціативами створення таких посад на місцях.

11.08.2020 - 09:41 | Переглядів: 12413
Як працюватимуть у громадах нові поліцейські офіцери - коментар МВС

Теги:

поліція безпека

Джерело:

Суспільне Новини

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 лютого 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 лютого 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 лютого 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 лютого 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...