Переглядів: 1124

Вітаю! Чи можна десь додатково почитати про найбільш ймовірні функції укрупнених районів? Дякую!

Вітаємо! Вчора була велика пресконференція з цього питання. Ось тут є реліз і запис: https://decentralization.gov.ua/news/12517.

З цитати Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди: «Районі ради будуть, доки це записано у Конституції. У дискусіях з експертами і колегами з інших міністерств ми дійшли думки, що є частина повноважень, які громадам самим буде важко виконувати, і їх поки можна залишити за райрадами. Це і спеціальна загальна середня освіта, і підтримка закладів охорони здоров’я вторинного рівня, і соціальний захист, і планування території тощо. А от звідки буде фінансуватися районні ради – чи з частини податків, чи за рахунок окремої субвенції, чи ще якось – питання поки відкрите. Це маємо вирішити у змінах до Бюджетного і Податкового кодексів», - сказав В’ячеслав Негода.

Так як райради не мають своїх виконавчих органів (для цього потрібно змінювати Конституцію), то ці функції і надалі виконуватимуть РДА.

Загалом триває робота з внесення змін до законодавства по розмежуванню повноважень: https://decentralization.gov.ua/news/12455

Поділитися: